Kilpailu 13.10.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A hyppyrata, mini 3, kello 17:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 41, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU 31,49 4,45 -9,51 0 -9,51  
2 162 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 33,54 4,17 -7,46 0 -7,46  
3 126 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 34,45 4,06 -6,55 0 -6,55  
3 165 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 34,45 4,06 -6,55 0 -6,55 SERT-H
5 157 shelam Dina Dinastiya Sunny Family Ekaterina Patsckevitch (RUS) 34,90 4,01 -6,10 0 -6,10  
6 123 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA 35,42 3,95 -5,58 0 -5,58  
7 140 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 37,21 3,76 -3,79 0 -3,79  
8 161 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 38,02 3,68 -2,98 0 -2,98  
9 122 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD 39,49 3,55 -1,51 0 -1,51  
10 148 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 30,51 4,59 -10,49 5 5  
11 160 cavspa Fasu Sumu Senni Kauppinen OKK 34,67 4,04 -6,33 5 5  
12 152 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 34,94 4,01 -6,06 5 5  
13 135 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 36,20 3,87 -4,80 5 5  
14 128 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 36,44 3,84 -4,56 5 5  
15 144 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 37,53 3,73 -3,47 5 5  
16 124 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,76 3,52 -1,24 5 5  
17 147 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 40,22 3,48 -0,78 5 5  
18 170 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU 43,92 3,19 2,92 5 7,92  
19 166 jackru Eikka Eikka Hanna-Mari Ylinen JAU 37,57 3,73 -3,43 10 10  
20 146 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 41,56 3,37 0,56 10 10,56  
21 138 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST 49,62 2,82 8,62 10 18,62  
  125 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  127 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK         HYL  
  129 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  131 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  137 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         HYL  
  141 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  142 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  143 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  145 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  149 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT         HYL  
  153 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  154 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  156 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  158 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  159 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  163 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  164 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  167 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  168 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  169 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  139 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         POIS  
  151 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         POIS  

A hyppyrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 40, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 32,38 4,88 -9,62 0 -9,62  
2 115 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,93 4,66 -8,07 0 -8,07 SERT-H
3 103 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 33,94 4,66 -8,06 0 -8,06  
4 172 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 34,39 4,59 -7,61 0 -7,61  
5 88 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 34,40 4,59 -7,60 0 -7,60  
6 107 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 35,62 4,44 -6,38 0 -6,38  
7 86 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 35,88 4,40 -6,12 0 -6,12  
8 99 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 36,76 4,30 -5,24 0 -5,24  
9 78 kääsna Idefix Eisern Monnet Virpi Koski P-HAU 38,34 4,12 -3,66 0 -3,66  
10 108 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 38,79 4,07 -3,21 0 -3,21  
11 100 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 39,63 3,99 -2,37 0 -2,37  
12 84 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 40,85 3,87 -1,15 0 -1,15  
13 95 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA 41,87 3,77 -0,13 0 -0,13  
14 113 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 41,98 3,76 -0,02 0 -0,02  
15 87 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK 42,39 3,73 0,39 0 0,39  
16 81 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 43,70 3,62 1,70 0 1,70  
17 109 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 32,77 4,82 -9,23 5 5  
18 85 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 33,82 4,67 -8,18 5 5  
19 116 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 34,16 4,62 -7,84 5 5  
20 176 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 36,60 4,32 -5,40 5 5  
21 120 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 37,43 4,22 -4,57 5 5  
22 80 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 37,85 4,17 -4,15 5 5  
23 75 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 37,93 4,17 -4,07 5 5  
24 110 shelam Zim Amarantes Dis-Moi-Miroir Senni Kauppinen OKK 38,65 4,09 -3,35 5 5  
25 104 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 50,94 3,10 8,94 0 8,94  
26 173 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,50 5,02 -10,50 10 10  
27 175 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 33,79 4,68 -8,21 10 10  
28 79 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 40,29 3,92 -1,71 10 10  
29 114 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT 40,78 3,87 -1,22 15 15  
  77 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  82 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  83 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  94 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  106 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  111 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  112 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  117 lakter Ninni Big Lady's Micro-Peanut Tuomas Routa KKK         HYL  
  173 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  76 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  
  118 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  119 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         POIS  
  121 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

A hyppyrata, maksi 3, kello 9:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 56, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 31,52 4,60 -7,48 0 -7,48  
2 57 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 31,66 4,58 -7,34 0 -7,34  
3 44 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 32,33 4,49 -6,67 0 -6,67  
4 63 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 32,63 4,44 -6,37 0 -6,37  
5 16 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 32,91 4,41 -6,09 0 -6,09  
6 69 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE) 32,94 4,40 -6,06 0 -6,06  
7 73 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 33,81 4,29 -5,19 0 -5,19  
8 67 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 35,06 4,14 -3,94 0 -3,94  
9 7 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA 36,22 4,00 -2,78 0 -2,78  
10 11 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Emmi Lavikka BAT 40,83 3,55 1,83 0 1,83  
11 174 borcol Ell Lerkulan Ell Jouni Orenius TSAU 33,56 4,32 -5,44 5 5  
12 72 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 33,92 4,28 -5,08 5 5  
13 9 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 34,23 4,24 -4,77 5 5  
14 62 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 35,98 4,03 -3,02 5 5  
15 25 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 38,53 3,76 -0,47 5 5  
16 70 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 39,51 3,67 0,51 5 5,51  
17 64 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 41,46 3,50 2,46 5 7,46  
18 59 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK 47,42 3,06 8,42 0 8,42  
19 42 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 36,58 3,96 -2,42 10 10  
20 56 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 37,04 3,91 -1,96 10 10  
21 22 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 42,47 3,41 3,47 10 13,47  
22 51 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 35,92 4,04 -3,08 15 15  
23 1 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 39,11 3,71 0,11 15 15,11  
24 24 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 52,12 2,78 13,12 5 18,12  
25 21 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA 42,21 3,43 3,21 15 18,21  
26 15 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH 44,55 3,26 5,55 15 20,55  
  4 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  5 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  6 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  13 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  17 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  18 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  23 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  30 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU         HYL  
  31 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  32 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  33 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  34 borcol Omie Decathlete's Galaxy Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  36 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  39 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  40 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  41 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  43 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  46 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  47 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  48 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  49 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  50 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  52 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  54 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  55 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA         HYL  
  58 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  61 borcol Pöysti Onnenapilan Armani Hanna-Mari Ylinen JAU         HYL  
  65 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  74 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  171 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  2 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  8 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         POIS  
  14 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  19 borcol Lumo Sizzling High In Spirit Timo Eskola KKK         POIS  
  20 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         POIS  
  37 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  53 dalmat Gabi Ange De Soleil Gabriella D`ester Ekaterina Patsckevitch (RUS)         POIS  
  68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 19:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 37, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 30,59 5,16 -11,41 0 -11,41  
2 148 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 31,39 5,03 -10,61 0 -10,61 SERT-H
3 128 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 32,72 4,83 -9,28 0 -9,28  
4 152 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 33,04 4,78 -8,96 0 -8,96  
5 129 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 33,58 4,70 -8,42 0 -8,42  
6 141 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 36,04 4,38 -5,96 0 -5,96  
7 157 shelam Dina Dinastiya Sunny Family Ekaterina Patsckevitch (RUS) 36,55 4,32 -5,45 0 -5,45  
8 140 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 37,48 4,22 -4,52 0 -4,52  
9 166 jackru Eikka Eikka Hanna-Mari Ylinen JAU 37,58 4,20 -4,42 0 -4,42  
10 147 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 37,64 4,20 -4,36 0 -4,36  
11 164 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 38,52 4,10 -3,48 0 -3,48  
12 161 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 38,96 4,05 -3,04 0 -3,04  
13 124 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,30 4,02 -2,70 0 -2,70  
14 126 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 40,91 3,86 -1,09 0 -1,09  
15 122 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD 41,85 3,78 -0,15 0 -0,15  
16 136 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 36,98 4,27 -5,02 5 5  
17 165 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 37,66 4,20 -4,34 5 5  
18 144 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 38,08 4,15 -3,92 5 5  
19 162 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 38,15 4,14 -3,85 5 5  
20 154 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 39,02 4,05 -2,98 5 5  
21 146 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 41,95 3,77 -0,05 5 5  
22 169 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 33,94 4,66 -8,06 10 10  
23 168 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,47 4,45 -6,53 10 10  
24 135 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 38,70 4,08 -3,30 10 10  
25 143 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 34,66 4,56 -7,34 15 15  
26 130 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 56,68 2,79 14,68 10 24,68  
  123 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  127 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK         HYL  
  132 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  133 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH         HYL  
  137 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         HYL  
  142 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  145 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  156 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  158 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  159 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  163 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  139 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         POIS  
  167 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 39, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 32,07 4,36 -8,93 0 -8,93  
2 83 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 32,44 4,32 -8,56 0 -8,56  
3 119 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 33,07 4,23 -7,93 0 -7,93 SERT-H
4 111 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 33,22 4,21 -7,78 0 -7,78  
5 101 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 33,48 4,18 -7,52 0 -7,52  
6 106 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 33,65 4,16 -7,35 0 -7,35  
7 107 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 33,88 4,13 -7,12 0 -7,12  
8 99 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 33,95 4,12 -7,05 0 -7,05  
9 108 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 35,50 3,94 -5,50 0 -5,50  
10 98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 43,87 3,19 2,87 0 2,87  
11 104 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 43,95 3,18 2,95 0 2,95  
12 109 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 29,81 4,70 -11,19 5 5  
13 173 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 32,25 4,34 -8,75 5 5  
14 86 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 33,79 4,14 -7,21 5 5  
15 88 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 35,72 3,92 -5,28 5 5  
16 81 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 40,97 3,42 -0,03 5 5  
17 113 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 48,91 2,86 7,91 5 12,91  
18 120 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 40,43 3,46 -0,57 15 15  
19 117 lakter Ninni Big Lady's Micro-Peanut Tuomas Routa KKK 51,57 2,71 10,57 15 25,57  
  75 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  77 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  78 kääsna Idefix Eisern Monnet Virpi Koski P-HAU         HYL  
  79 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  80 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  82 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  85 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  91 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  92 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  93 pinser Sohvi Sini-Minin Diina Jaana Viinikainen HPSK         HYL  
  95 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA         HYL  
  96 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  100 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  110 shelam Zim Amarantes Dis-Moi-Miroir Senni Kauppinen OKK         HYL  
  112 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  114 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  115 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  116 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  172 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  76 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  
  84 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  90 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         POIS  
  103 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         POIS  
  121 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 63, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,83 4,96 -10,17 0 -10,17  
2 44 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 32,07 4,93 -9,93 0 -9,93  
3 12 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 32,24 4,90 -9,76 0 -9,76 SERT-H
4 16 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 32,54 4,86 -9,46 0 -9,46  
5 31 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,61 4,84 -9,39 0 -9,39  
6 43 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 32,79 4,82 -9,21 0 -9,21  
7 60 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 32,80 4,82 -9,20 0 -9,20  
8 50 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 33,09 4,78 -8,91 0 -8,91  
9 7 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA 33,24 4,75 -8,76 0 -8,76  
10 42 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 33,30 4,74 -8,70 0 -8,70  
10 69 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE) 33,30 4,74 -8,70 0 -8,70  
12 72 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 33,76 4,68 -8,24 0 -8,24  
13 39 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 34,42 4,59 -7,58 0 -7,58  
14 30 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU 34,47 4,58 -7,53 0 -7,53  
15 53 dalmat Gabi Ange De Soleil Gabriella D`ester Ekaterina Patsckevitch (RUS) 34,70 4,55 -7,30 0 -7,30  
16 33 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 35,39 4,47 -6,61 0 -6,61  
17 46 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,54 4,45 -6,46 0 -6,46  
18 22 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 37,90 4,17 -4,10 0 -4,10  
19 32 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 38,91 4,06 -3,09 0 -3,09  
20 54 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 39,91 3,96 -2,09 0 -2,09  
21 24 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 40,73 3,88 -1,27 0 -1,27  
22 11 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Emmi Lavikka BAT 41,80 3,78 -0,20 0 -0,20  
23 5 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 32,65 4,84 -9,35 5 5  
24 73 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 32,94 4,80 -9,06 5 5  
25 13 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 33,18 4,76 -8,82 5 5  
26 29 borcol Rimma Tending Pantheress Timo Rannikko CITYB 33,78 4,68 -8,22 5 5  
27 9 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 33,93 4,66 -8,07 5 5  
28 64 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 35,33 4,47 -6,67 5 5  
29 41 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 36,89 4,28 -5,11 5 5  
30 10 pinser Vili Sini-Minin Elijah Laura Verkamo HAU 37,47 4,22 -4,53 5 5  
31 55 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 38,28 4,13 -3,72 5 5  
32 35 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HPSK 40,73 3,88 -1,27 5 5  
33 59 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK 49,93 3,16 7,93 0 7,93  
34 40 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH 46,36 3,41 4,36 5 9,36  
35 62 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 33,85 4,67 -8,15 10 10  
36 174 borcol Ell Lerkulan Ell Jouni Orenius TSAU 34,52 4,58 -7,48 10 10  
37 48 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 40,90 3,86 -1,10 10 10  
38 57 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 40,96 3,86 -1,04 10 10  
39 66 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 42,75 3,70 0,75 10 10,75  
40 15 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH 42,98 3,68 0,98 10 10,98  
41 6 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 35,82 4,41 -6,18 15 15  
42 65 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI 57,12 2,77 15,12 15 30,12  
  1 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  4 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  17 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  25 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  26 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU         HYL  
  27 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  28 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  34 borcol Omie Decathlete's Galaxy Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  36 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  38 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  45 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU         HYL  
  47 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  49 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  51 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  52 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  56 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  61 borcol Pöysti Onnenapilan Armani Hanna-Mari Ylinen JAU         HYL  
  67 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  70 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  74 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  171 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  2 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  8 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         POIS  
  14 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  19 borcol Lumo Sizzling High In Spirit Timo Eskola KKK         POIS  
  20 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         POIS  
  21 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA         POIS  
  23 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         POIS  
  37 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  63 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA         POIS  
  68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 18:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 41, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 32,14 4,61 -10,86 0 -10,86  
2 153 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 34,85 4,25 -8,15 0 -8,15  
3 127 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta TAMSK 35,93 4,12 -7,07 0 -7,07  
4 162 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,45 4,06 -6,55 0 -6,55  
5 168 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 36,56 4,05 -6,44 0 -6,44  
6 143 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 37,01 4,00 -5,99 0 -5,99  
7 169 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,04 4,00 -5,96 0 -5,96  
8 165 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 37,32 3,97 -5,68 0 -5,68  
9 129 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 37,40 3,96 -5,60 0 -5,60  
10 148 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 37,60 3,94 -5,40 0 -5,40  
11 123 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA 37,93 3,90 -5,07 0 -5,07  
12 166 jackru Eikka Eikka Hanna-Mari Ylinen JAU 39,95 3,70 -3,05 0 -3,05  
13 136 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 40,04 3,70 -2,96 0 -2,96  
14 132 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 43,92 3,37 0,92 0 0,92  
15 130 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 47,43 3,12 4,43 0 4,43  
16 141 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 35,50 4,17 -7,50 5 5  
17 137 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 38,77 3,82 -4,23 5 5  
18 145 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 39,81 3,72 -3,19 5 5  
19 161 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 46,51 3,18 3,51 5 8,51  
  122 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD         HYL  
  124 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  125 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  131 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  133 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH         HYL  
  135 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  140 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  142 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  144 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT         HYL  
  146 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  147 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD         HYL  
  150 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  152 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         HYL  
  154 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  155 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  156 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  157 shelam Dina Dinastiya Sunny Family Ekaterina Patsckevitch (RUS)         HYL  
  158 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  163 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  164 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  167 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  170 mittel Bona Mikälie Bonamas Heli Ollila TSAU         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 37, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 33,76 4,38 -9,24 0 -9,24  
2 82 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 34,76 4,26 -8,24 0 -8,24  
3 85 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 34,82 4,25 -8,18 0 -8,18  
4 107 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 38,80 3,81 -4,20 0 -4,20  
5 112 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 41,40 3,58 -1,60 0 -1,60  
6 94 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 46,78 3,16 3,78 0 3,78  
7 109 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 33,42 4,43 -9,58 5 5  
8 120 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 34,15 4,33 -8,85 5 5  
9 86 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 39,15 3,78 -3,85 5 5  
10 93 pinser Sohvi Sini-Minin Diina Jaana Viinikainen HPSK 40,93 3,62 -2,07 5 5  
11 115 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 41,19 3,59 -1,81 5 5  
12 79 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 44,84 3,30 1,84 5 6,84  
13 88 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 39,19 3,78 -3,81 10 10  
14 84 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 49,38 3,00 6,38 5 11,38  
15 113 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 49,14 3,01 6,14 15 21,14  
16 105 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 52,61 2,81 9,61 20 29,61  
  75 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  77 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  80 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  83 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  89 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  92 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  95 schape Tesla Flying Duster's Time Bomb Riina Pullinen WECA         HYL  
  96 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta TAMSK         HYL  
  98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  100 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  101 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  102 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  103 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  104 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  106 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  110 shelam Zim Amarantes Dis-Moi-Miroir Senni Kauppinen OKK         HYL  
  111 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  114 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  116 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  76 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  
  90 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         POIS  
  121 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  173 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT            

C agilityrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 64, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 belpam Yoda Blackneck's B'indy Kim Kurkinen RIMA 34,91 4,24 -8,09 0 -8,09 SERT-A
2 60 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 34,94 4,24 -8,06 0 -8,06  
3 66 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 35,48 4,17 -7,52 0 -7,52  
4 63 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 35,58 4,16 -7,42 0 -7,42  
5 43 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 35,91 4,12 -7,09 0 -7,09  
6 55 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 37,16 3,98 -5,84 0 -5,84  
7 30 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU 39,28 3,77 -3,72 0 -3,72  
8 44 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 34,36 4,31 -8,64 5 5  
9 69 borcol Tess Ullbitens Tess Daniel Lindén (SWE) 37,29 3,97 -5,71 5 5  
10 67 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 38,64 3,83 -4,36 5 5  
11 17 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 45,01 3,29 2,01 5 7,01  
12 45 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 50,43 2,93 7,43 0 7,43  
13 26 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU 47,36 3,12 4,36 5 9,36  
14 64 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 37,50 3,95 -5,50 10 10  
15 59 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK 55,15 2,68 12,15 0 12,15  
16 62 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 49,67 2,98 6,67 10 16,67  
17 40 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH 55,22 2,68 12,22 5 17,22  
  1 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  4 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  5 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  6 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  7 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  9 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  10 pinser Vili Sini-Minin Elijah Laura Verkamo HAU         HYL  
  12 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  13 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  15 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH         HYL  
  16 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  18 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  22 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         HYL  
  23 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  24 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  25 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  27 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  28 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  29 borcol Rimma Tending Pantheress Timo Rannikko CITYB         HYL  
  31 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  32 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  33 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  34 borcol Omie Decathlete's Galaxy Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  35 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HPSK         HYL  
  36 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Heini Toikkanen JAU         HYL  
  38 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  39 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  41 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  42 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  46 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  47 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  48 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  49 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  50 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  51 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  52 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  53 dalmat Gabi Ange De Soleil Gabriella D`ester Ekaterina Patsckevitch (RUS)         HYL  
  54 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  56 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  57 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  58 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK         HYL  
  61 borcol Pöysti Onnenapilan Armani Hanna-Mari Ylinen JAU         HYL  
  65 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  72 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  74 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  171 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  174 borcol Ell Lerkulan Ell Jouni Orenius TSAU         HYL  
  2 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  8 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         POIS  
  14 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  19 borcol Lumo Sizzling High In Spirit Timo Eskola KKK         POIS  
  20 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         POIS  
  37 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  68 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  71 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         POIS