Kilpailu 29.9.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2]

A agilityrata, mini 2, kello 11:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Kurri JAU 33,03 4,48 -11,97 0 -11,97 LUVA
2 73 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA 43,57 3,40 -1,43 0 -1,43 LUVA
3 77 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 40,75 3,63 -4,25 5 5  
4 78 mittel Kirppu Mintgarden´s Ursel Sirpa Hänninen JAU 46,76 3,16 1,76 5 6,76  
  74 kääsna Kapu Tiny Giant Leonardo Dicaprio Seppo Laakso KOTKA         HYL  
  75 mittel Mimmi Kujeen Belissima Miia Malmberg HAU         HYL  
  76 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  72 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         POIS  

A agilityrata, medi 2, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 33,91 4,36 -11,09 0 -11,09 LUVA
2 82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 43,13 3,43 -1,87 10 10  
  79 kesvil Sulo Ain'uljas Icarus Riikka Helle I-HAH         HYL  
  84 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD         HYL  
  85 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         HYL  
  86 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 11:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Troy Cabaroo Fire At Midnite Heikki Järvinen HAU 29,20 5,07 -15,80 0 -15,80 LUVA
2 104 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Henna Lintunen BAT 30,25 4,89 -14,75 0 -14,75 SERT
3 98 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 32,18 4,60 -12,82 0 -12,82 SERT
4 113 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen A-KOT 36,58 4,05 -8,42 0 -8,42 LUVA
5 108 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA 48,00 3,08 3,00 5 8,00  
6 103 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 33,85 4,37 -11,15 10 10  
7 37 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH 35,85 4,13 -9,15 10 10  
8 50 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 35,87 4,13 -9,13 10 10  
9 107 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 41,94 3,53 -3,06 10 10  
10 88 kesvil Pate Ain`uljas Othello Riikka Helle I-HAH 49,30 3,00 4,30 10 14,30  
11 110 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH 32,62 4,54 -12,38 15 15  
12 114 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK 38,80 3,81 -6,20 15 15  
13 97 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH 44,52 3,32 -0,48 15 15  
  44 espves Vesper Tulimaan Onnetar Maria Kaukonen HAU         HYL  
  89 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  90 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  91 belpat Taisto Eero Emma Alve HSKH         HYL  
  92 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  93 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  99 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  100 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  102 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  105 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU         HYL  
  106 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  109 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  111 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Suvi Virtala HAUHAU         HYL  
  112 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  115 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  116 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  87 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         POIS  
  101 borcol Tosca Maple Yard Impulsivus Tea Kuokkanen RIMA         POIS  
  117 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 09:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU 41,31 3,90 -10,69 0 -10,69 LUVA
2 1 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU 41,59 3,87 -10,41 5 5  
3 9 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 46,36 3,47 -5,64 5 5  
4 5 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 49,28 3,27 -2,72 5 5  
5 12 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 41,07 3,92 -10,93 10 10  
6 13 kääpin Tiuhti Rumblerush's Midnight Sun Outi Poutiainen I-HAH 57,48 2,80 5,48 10 15,48  
7 18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 69,73 2,31 17,73 0 17,73  
  4 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen AGRY         HYL  
  6 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  7 kääpin Tino Senicitas Chungking Express Pia Pakkanen KAT         HYL  
  8 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  11 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  14 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT         HYL  
  15 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST         HYL  
  16 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  19 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  2 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  
  17 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski AST         POIS 2lk

B agilityrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 32,26 4,99 -19,74 0 -19,74 SERT
2 22 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU 44,66 3,61 -7,34 0 -7,34 LUVA
3 34 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH 39,85 4,04 -12,15 5 5  
4 20 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 56,87 2,83 4,87 5 9,87  
5 32 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä EKK 39,24 4,10 -12,76 10 10  
6 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 58,39 2,76 6,39 10 16,39  
  21 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU         HYL  
  23 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  25 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  26 skette Edi Vorondo Melinyes Jenna Permanto CITYB         HYL  
  28 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  30 novnou Ducky Allydor's Powerful Bowl Of Beauty Paula Pusula HSKH         HYL  
  31 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  33 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto COC         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 30,98 5,20 -21,02 0 -21,02 SERT
2 67 borcol Zero Tronic Davis Emmi Lavikka BAT 32,84 4,90 -19,16 0 -19,16 LUVA
3 39 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 33,16 4,86 -18,84 0 -18,84 LUVA
4 44 espves Vesper Tulimaan Onnetar Maria Kaukonen HAU 40,39 3,99 -11,61 0 -11,61 SERT
5 64 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 31,89 5,05 -20,11 5 5  
6 71 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU 33,01 4,88 -18,99 5 5  
7 61 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 32,22 5,00 -19,78 10 10  
8 35 whippe Räpä Pipsqueak Red Hawk Maija Anttolainen A-KOT 44,64 3,61 -7,36 10 10  
9 58 borcol Feya Cabaroo Luxor Roulette Eveliina Eklund I-HAH 45,69 3,52 -6,31 10 10  
10 53 belpam Ani Pysäkin Elite Maria Mäkelä PCTEAM 56,67 2,84 4,67 10 14,67  
  36 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  40 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  41 borcol Raisu Somollis Raisu Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  42 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  43 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  45 novnou Totti Hedera`s Blazing Boogieman Jasmine Niiranen CITYB         HYL  
  51 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  52 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  54 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  55 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra Erika Rautavaara HAU         HYL  
  56 auskel Aarre Didaktics Enter Tarja Mikkola HAU         HYL  
  57 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK         HYL  
  59 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL  
  60 belpag Tuksu Mustantuulen Wotwot Anna Koskiaho SBPKY         HYL  
  63 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  65 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  66 belpam Messi No-How Zulu's Star Pauliina Sulin HAU         HYL  
  68 isllam Glenna Punapihlajan Glenna Päivi Grönlund I-HAH         HYL  
  69 suusna Saga Giteas Fazile Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  70 ibizal Tico Necronomicon Inhubis Maija Anttolainen A-KOT         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 mittel Mimmi Kujeen Belissima Miia Malmberg HAU 54,41 3,22 1,41 0 1,41  
2 77 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 46,41 3,77 -6,59 5 5  
  3 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Kurri JAU         HYL  
  73 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  74 kääsna Kapu Tiny Giant Leonardo Dicaprio Seppo Laakso KOTKA         HYL  
  78 mittel Kirppu Mintgarden´s Ursel Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  72 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         POIS  
  76 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD 46,60 3,76 -6,40 5 5  
2 86 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA 47,29 3,70 -5,71 5 5  
3 80 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 51,74 3,38 -1,26 10 10  
  82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  83 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  85 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 26, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH 34,18 5,12 -18,82 0 -18,82 SERT
2 108 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA 51,59 3,39 -1,41 0 -1,41 LUVA
3 94 borcol Troy Cabaroo Fire At Midnite Heikki Järvinen HAU 34,09 5,13 -18,91 5 5  
4 116 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 38,39 4,56 -14,61 5 5  
5 111 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Suvi Virtala HAUHAU 47,60 3,68 -5,40 5 5  
6 99 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 46,03 3,80 -6,97 10 10  
7 93 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 33,73 5,19 -19,27 15 15  
8 92 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 47,38 3,69 -5,62 15 15  
9 95 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK 49,19 3,56 -3,81 15 15  
10 100 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK 59,37 2,95 6,37 10 16,37  
11 105 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU 56,64 3,09 3,64 15 18,64  
12 97 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH 56,66 3,09 3,66 15 18,66  
  37 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  89 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  90 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  91 belpat Taisto Eero Emma Alve HSKH         HYL  
  96 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU         HYL  
  102 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  103 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  106 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  107 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  109 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  112 borcol Norppa Norppa Kulta Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  113 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen A-KOT         HYL  
  114 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK         HYL  
  115 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  87 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         POIS  
  98 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         POIS  
  101 borcol Tosca Maple Yard Impulsivus Tea Kuokkanen RIMA         POIS  
  104 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Henna Lintunen BAT         POIS  
  117 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski AST 39,87 3,56 -10,13 0 -10,13 SERT
2 11 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH 41,58 3,41 -8,42 0 -8,42 LUVA
3 12 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 40,03 3,55 -9,97 5 5  
4 10 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU 43,97 3,23 -6,03 5 5  
5 8 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 44,66 3,18 -5,34 5 5  
6 4 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen AGRY 45,31 3,13 -4,69 5 5  
7 6 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 46,38 3,06 -3,62 10 10  
8 14 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 42,55 3,34 -7,45 15 15  
9 5 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 65,82 2,16 15,82 5 20,82  
  1 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU         HYL  
  7 kääpin Tino Senicitas Chungking Express Pia Pakkanen KAT         HYL  
  9 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  13 kääpin Tiuhti Rumblerush's Midnight Sun Outi Poutiainen I-HAH         HYL  
  15 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST         HYL  
  16 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  19 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  2 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:35, tuomari Martti Salonen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 35,53 4,00 -14,47 0 -14,47 LUVA
2 32 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä EKK 41,94 3,39 -8,06 5 5  
3 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 49,63 2,86 -0,37 5 5  
4 23 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 38,04 3,73 -11,96 15 15  
  20 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  21 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU         HYL  
  22 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  26 skette Edi Vorondo Melinyes Jenna Permanto CITYB         HYL  
  28 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  30 novnou Ducky Allydor's Powerful Bowl Of Beauty Paula Pusula HSKH         HYL  
  31 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  33 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto COC         HYL  
  34 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:05, tuomari Martti Salonen, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 38,67 3,67 -11,33 0 -11,33 SERT
2 65 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU 39,48 3,60 -10,52 0 -10,52 LUVA
3 52 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU 46,83 3,03 -3,17 5 5  
4 68 isllam Glenna Punapihlajan Glenna Päivi Grönlund I-HAH 58,59 2,42 8,59 5 13,59  
5 67 borcol Zero Tronic Davis Emmi Lavikka BAT 35,33 4,02 -14,67 15 15  
6 58 borcol Feya Cabaroo Luxor Roulette Eveliina Eklund I-HAH 50,92 2,79 0,92 20 20,92  
7 57 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK 70,54 2,01 20,54 20 40,54  
  35 whippe Räpä Pipsqueak Red Hawk Maija Anttolainen A-KOT         HYL  
  36 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  39 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  40 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  41 borcol Raisu Somollis Raisu Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  42 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  43 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  53 belpam Ani Pysäkin Elite Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  54 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  55 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra Erika Rautavaara HAU         HYL  
  56 auskel Aarre Didaktics Enter Tarja Mikkola HAU         HYL  
  59 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL  
  60 belpag Tuksu Mustantuulen Wotwot Anna Koskiaho SBPKY         HYL  
  61 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  63 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  66 belpam Messi No-How Zulu's Star Pauliina Sulin HAU         HYL  
  69 suusna Saga Giteas Fazile Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  70 ibizal Tico Necronomicon Inhubis Maija Anttolainen A-KOT         HYL  
  71 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 13, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 30,20 4,30 -9,80 0 -9,80 LUVA
2 1 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU 33,88 3,84 -6,12 0 -6,12 LUVA
3 6 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 35,02 3,71 -4,98 0 -4,98 LUVA
4 5 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 36,96 3,52 -3,04 0 -3,04 LUVA
5 4 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen AGRY 32,58 3,99 -7,42 5 5  
6 7 kääpin Tino Senicitas Chungking Express Pia Pakkanen KAT 38,97 3,34 -1,03 5 5  
7 10 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU 36,39 3,57 -3,61 10 10  
8 8 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 38,33 3,39 -1,67 10 10  
9 14 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki Tiina Kuusisto ATT 38,13 3,41 -1,87 25 25  
10 18 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT 60,75 2,14 20,75 5 25,75  
  9 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  15 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela AST         HYL  
  19 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  2 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         POIS  
  13 kääpin Tiuhti Rumblerush's Midnight Sun Outi Poutiainen I-HAH         POIS  
  17 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski AST         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 13, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 novnou Ducky Allydor's Powerful Bowl Of Beauty Paula Pusula HSKH 30,21 4,30 -9,79 0 -9,79 LUVA
2 27 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT 42,86 3,03 2,86 5 7,86  
3 21 shelam Roope Zelmarian Idäntähti Päivi Järvinen JAU 33,82 3,84 -6,18 10 10  
4 34 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH 35,53 3,66 -4,47 15 15  
5 24 jappys Yuki Agrarium Razan Ryoko-san Leena Kääriä AGRY 56,50 2,30 16,50 10 26,50  
  20 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  22 espves Rocky Aquacrest I Eat Nobody's Dust Tiina Nyqvist HAU         HYL  
  23 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  26 skette Edi Vorondo Melinyes Jenna Permanto CITYB         HYL  
  28 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  31 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  32 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä EKK         HYL  
  33 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto COC         HYL  
  29 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 23, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 ibizal Tico Necronomicon Inhubis Maija Anttolainen A-KOT 39,42 3,30 -0,58 0 -0,58  
2 38 borcol Dash Amarok Lovely Wild Of Bliss'angels Vappu Alatalo HAU 29,38 4,43 -10,62 5 5  
3 47 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS 33,41 3,89 -6,59 5 5  
4 51 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH 41,92 3,10 1,92 5 6,92  
5 59 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI 41,44 3,14 1,44 10 11,44  
6 49 borcol Zero Tronic Davis Emmi Lavikka BAT 34,96 3,72 -5,04 15 15  
7 57 rhokoi Serena Ultraviolet Joly Godsent Jafari Laura Lamminsivu YLÖKK 52,76 2,46 12,76 5 17,76  
8 63 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA 60,34 2,15 20,34 10 30,34  
  36 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  39 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  41 borcol Raisu Somollis Raisu Marko Mäkelä PCTEAM         HYL  
  43 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  45 novnou Totti Hedera`s Blazing Boogieman Jasmine Niiranen CITYB         HYL  
  48 lappor Harmi Jahkkas Fabel Kristina Sundman HSKH         HYL  
  52 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  53 belpam Ani Pysäkin Elite Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  54 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  60 belpag Tuksu Mustantuulen Wotwot Anna Koskiaho SBPKY         HYL  
  61 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  65 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  66 belpam Messi No-How Zulu's Star Pauliina Sulin HAU         HYL  
  68 isllam Glenna Punapihlajan Glenna Päivi Grönlund I-HAH         HYL  
  71 borcol Sätkä Emenems Penni Inka Häkkinen HAU         HYL  
  46 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Emma Alve HSKH         POIS  
  62 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:20, tuomari Martti Salonen, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 mittel Mimmi Kujeen Belissima Miia Malmberg HAU 38,25 3,40 -1,75 0 -1,75 LUVA
  73 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  78 mittel Kirppu Mintgarden´s Ursel Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  72 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK 28,76 4,52 -11,24 0 -11,24 LUVA
2 84 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD 36,02 3,61 -3,98 5 5  
3 80 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 41,10 3,16 1,10 5 6,10  
  81 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  83 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  86 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 17, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 32,94 3,95 -7,06 0 -7,06  
2 108 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA 40,97 3,17 0,97 0 0,97  
3 94 borcol Troy Cabaroo Fire At Midnite Heikki Järvinen HAU 28,26 4,60 -11,74 5 5  
4 116 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 36,12 3,60 -3,88 5 5  
5 97 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH 41,32 3,15 1,32 5 6,32  
  37 belpam Noomi Alfamale Aniitti Silvia Komssi I-HAH         HYL  
  50 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  89 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  90 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  91 belpat Taisto Eero Emma Alve HSKH         HYL  
  95 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  100 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  104 borcol Dedi Pikkupaimenen Heaven Can Wait Henna Lintunen BAT         HYL  
  106 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  109 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  113 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen A-KOT         HYL  
  114 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK         HYL  
  101 borcol Tosca Maple Yard Impulsivus Tea Kuokkanen RIMA         POIS  
  110 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         POIS 3. lk
  112 borcol Norppa Norppa Kulta Marko Mäkelä PCTEAM         POIS  
  117 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         POIS