Kilpailu 31.8.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3]

A agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 mittel Huli Dischile´s Bebe Pirita Hannele Kurri JAU 33,67 4,31 -14,33 0 -14,33 LUVA
2 9 x-rotu Yada Yada Essi Nakari KSSK 37,32 3,88 -10,68 5 5  
3 2 mittel Mimmi Kujeen Belissima Miia Malmberg HAU 43,45 3,34 -4,55 5 5  
4 6 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 45,23 3,21 -2,77 5 5  
5 1 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA 41,58 3,49 -6,42 10 10  
6 8 sakmet Simba Tammitörmän Smaragdi Katri Lehmonen HI-HA 38,81 3,74 -9,19 15 15  
  3 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK         HYL  
  4 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  7 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  

A agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI 30,24 4,80 -17,76 0 -17,76 LUVA
2 20 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 36,96 3,92 -11,04 0 -11,04 LUVA
3 19 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH 39,01 3,72 -8,99 0 -8,99 SERT
4 15 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY 42,80 3,39 -5,20 0 -5,20 LUVA
5 24 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 48,69 2,98 0,69 0 0,69  
6 13 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 40,14 3,61 -7,86 5 5  
7 18 lagrom Usva Lumilux Fiamma Di Neve Charlotte Blomberg KAS 38,13 3,80 -9,87 10 10  
8 23 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK 40,73 3,56 -7,27 10 10  
9 12 cocspa Maggie Leading-light Ray Of Light Pia Peltovako HAU 42,96 3,38 -5,04 10 10  
  11 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Puolakka I-HAH         HYL  
  14 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  16 cocspa Neela Bonningdale Sorry I'm Late Krista Badwal AGRY         HYL  
  17 kesvil Kasi Casadoris Casimir Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  21 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto COC         HYL  
  22 shelam Lenni Happy Masters Only For You Noora Yli-Harja I-HAH         HYL  
  25 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT         POIS  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 31,21 4,65 -16,79 0 -16,79 LUVA
2 36 borcol Dewr Walk On Dewr Jessica Saukkonen BAT 34,45 4,21 -13,55 0 -13,55 LUVA
3 49 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 37,14 3,90 -10,86 0 -10,86 LUVA
4 43 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 27,33 5,31 -20,67 5 5  
5 34 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 30,76 4,71 -17,24 5 5  
6 47 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 35,70 4,06 -12,30 5 5  
7 29 auspai Lara Drover's Joy Of My Life Tiiu Varelius HSKH 38,36 3,78 -9,64 5 5  
8 42 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH 44,31 3,27 -3,69 5 5  
9 52 borcol Bitti Maccabee Tiny Toons Mira Kaakkomäki RIIHI 50,37 2,88 2,37 5 7,37  
10 38 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 32,29 4,49 -15,71 10 10  
11 41 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 35,80 4,05 -12,20 10 10  
12 48 porves Leia Pennydale Eowyn Laura Nakari HSKH 40,00 3,62 -8,00 10 10  
13 32 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK 46,51 3,12 -1,49 10 10  
14 30 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 56,13 2,58 8,13 10 18,13  
15 31 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 38,44 3,77 -9,56 30 30  
  27 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi BAT         HYL  
  28 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  33 borcol Ruut Tending Lunar Taina Määttänen JAU         HYL  
  37 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  44 lappor Tuivi Suopunkitytön Vuojessuoppuu Annamari Avonius NU-PU         HYL  
  45 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours Leena Himberg HAU         HYL  
  46 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU         HYL  
  50 borcol Harald Noxu Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  51 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  53 borcol Kuje Kinloch Kuje Johanna Rissanen HAU         HYL  
  54 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE         HYL  
  39 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         POIS SIIRTO 2LK

A agilityrata, mini 2, kello 10:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 44,68 3,42 -3,32 0 -3,32 SERT
2 56 shelam Lux Minimonsin Mystica Maiju Korhonen ATD 35,73 4,28 -12,27 5 5  
3 61 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 47,33 3,23 -0,67 5 5  
  55 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Heli Kallioniemi BAT         HYL  
  57 parson Senny Karvahaalarin Quickly Alexandra Rostedt AST         HYL  
  59 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  60 lägpys Luka Cimillan Luka Lumijalka Tiia Pesonen KAT         HYL  
  62 caiter Rocky Rome Yasmin Eklund HAU         HYL  
  64 jackru Hilma Töppötassun Hilma Sari Kuusela-Huotari SJRT         HYL  
  58 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 11:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  65 cocspa Milo Nightlane's Faithful Nina Salo TUUKK         HYL  
  66 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  69 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  70 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  71 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  
  72 mittel Mauri Gyanta's Beyond Belief Mirke Nousiainen HSKK         HYL  
  68 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine CITYB         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 11:40, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT 40,59 3,77 -7,41 5 5  
2 86 lappor Ksii Pihlajamäen Keijujen Kuhilas Johanna Raki HAMIN 45,54 3,36 -2,46 5 5  
3 79 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 34,39 4,45 -13,61 10 10  
4 89 valpai Leevi Jasin Cool River Caro Viivi Westman HPSK 40,70 3,76 -7,30 10 10  
5 90 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK 37,44 4,09 -10,56 15 15  
6 84 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 40,33 3,79 -7,67 15 15  
  26 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  73 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  75 belpat Taisto Eero Emma Alve HSKH         HYL  
  76 doberm April April Artep Moravia Satu Veini PORSK         HYL  
  78 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  80 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA         HYL  
  81 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  82 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  83 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  85 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  87 borcol Hups Saunajaakon Aston Martin Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  88 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  92 belpag Ronja Ikimuiston Luoteistuuli Kati Koponen PORSK         HYL  
  74 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 26, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 35,53 4,76 -13,47 0 -13,47  
2 109 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 37,19 4,54 -11,81 0 -11,81  
3 95 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST) 37,58 4,50 -11,42 0 -11,42  
4 113 parson Scilla Crispy Cookie Cassovia Sunshine Zsofi Biro (HUN) 38,18 4,43 -10,82 0 -10,82  
5 100 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 38,19 4,43 -10,81 0 -10,81  
6 93 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 41,86 4,04 -7,14 0 -7,14  
7 107 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK 42,07 4,02 -6,93 0 -6,93  
8 112 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 48,60 3,48 -0,40 0 -0,40  
9 111 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 37,46 4,51 -11,54 5 5  
10 102 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU 42,20 4,01 -6,80 5 5  
11 94 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 53,75 3,14 4,75 5 9,75  
12 108 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 37,90 4,46 -11,10 10 10  
13 115 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 45,83 3,69 -3,17 10 10  
14 118 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 57,15 2,96 8,15 5 13,15  
  96 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  
  97 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  98 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  99 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  101 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  103 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  104 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  105 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC         HYL  
  110 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD         HYL  
  114 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  116 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  117 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 pyrpal Echo La Brise Echo Piret Kannike (EST) 37,76 4,48 -11,24 0 -11,24 SERT-A
2 135 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 38,24 4,42 -10,76 0 -10,76  
3 129 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 40,51 4,17 -8,49 0 -8,49  
4 142 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 40,98 4,12 -8,02 0 -8,02  
5 157 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 45,95 3,68 -3,05 0 -3,05  
6 156 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 46,01 3,67 -2,99 0 -2,99  
7 124 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 50,68 3,34 1,68 0 1,68  
8 134 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 39,57 4,27 -9,43 5 5  
9 151 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 40,10 4,21 -8,90 5 5  
10 127 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 42,52 3,97 -6,48 5 5  
11 122 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 45,31 3,73 -3,69 5 5  
12 121 shelam Saaga Anyway Private Show Emmi Koskinen ATD 47,05 3,59 -1,95 5 5  
13 148 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 47,71 3,54 -1,29 5 5  
14 146 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 45,97 3,68 -3,03 10 10  
15 120 shelam Leevi Akiliinan Efteling Helena Kortelainen SAWON 44,30 3,82 -4,70 15 15  
  119 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  123 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  125 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  130 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         HYL  
  133 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  136 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  137 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA         HYL  
  138 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  139 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         HYL  
  140 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  141 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  143 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  144 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  145 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  147 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  149 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  150 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  152 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  153 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  154 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  155 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK         HYL  
  126 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 53, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 33,85 4,99 -15,15 0 -15,15  
2 205 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Niina-Liina Linna ACE 33,95 4,98 -15,05 0 -15,05  
3 165 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 35,13 4,81 -13,87 0 -13,87  
4 203 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 35,17 4,80 -13,83 0 -13,83  
5 188 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO) 35,27 4,79 -13,73 0 -13,73 SERT-A
6 160 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,30 4,79 -13,70 0 -13,70  
7 208 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 35,95 4,70 -13,05 0 -13,05  
8 198 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE 36,76 4,60 -12,24 0 -12,24  
9 186 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 36,96 4,57 -12,04 0 -12,04  
10 163 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 40,09 4,22 -8,91 0 -8,91  
11 182 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 42,34 3,99 -6,66 0 -6,66  
12 185 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 42,65 3,96 -6,35 0 -6,35  
13 202 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST 43,90 3,85 -5,10 0 -5,10  
14 204 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 44,06 3,84 -4,94 0 -4,94  
15 200 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH 51,94 3,25 2,94 0 2,94  
16 213 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 35,33 4,78 -13,67 5 5  
17 178 belpam Gunga Tammikallion Nefer Zeljko Gora (CRO) 35,42 4,77 -13,58 5 5  
18 190 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 36,61 4,62 -12,39 5 5  
19 209 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 36,72 4,60 -12,28 5 5  
20 164 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 36,93 4,58 -12,07 5 5  
21 166 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 37,25 4,54 -11,75 5 5  
22 195 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 37,62 4,49 -11,38 5 5  
23 177 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 39,25 4,31 -9,75 5 5  
24 197 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 40,47 4,18 -8,53 5 5  
25 176 auskel Kami Spinifex Kami Maija Rantala ATT 41,64 4,06 -7,36 5 5  
26 187 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 44,42 3,81 -4,58 5 5  
27 212 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 47,18 3,58 -1,82 5 5  
28 210 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 50,17 3,37 1,17 5 6,17  
29 193 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 51,89 3,26 2,89 10 12,89  
30 170 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK 53,52 3,16 4,52 10 14,52  
31 211 auskel Eka Whyalla's Ekala Tuula Pessa TAMSK 59,39 2,85 10,39 5 15,39  
32 171 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 58,07 2,91 9,07 10 19,07  
33 169 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Rauma ATT 42,18 4,01 -6,82 20 20  
  91 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  159 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  162 belpam Dori Tammikallion Femma Jan Lönnqvist ATD         HYL  
  167 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         HYL  
  168 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  172 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  173 borcol Bea Oakmeadow Heather Arttu Syrjänen LÄGI         HYL  
  174 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  175 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  180 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK         HYL  
  184 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  189 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  191 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  192 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  194 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  196 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  199 borcol Tip Mawlch Tip Zeljko Gora (CRO)         HYL  
  201 borcol Tärppä Tarppa Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  206 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  207 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  181 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         POIS  
  183 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 15:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 21, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST) 33,32 4,47 -6,68 0 -6,68 SERT-A
2 109 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 34,05 4,38 -5,95 0 -5,95  
3 113 parson Scilla Crispy Cookie Cassovia Sunshine Zsofi Biro (HUN) 35,06 4,25 -4,94 0 -4,94  
4 100 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 35,40 4,21 -4,60 0 -4,60  
5 98 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina Merja Suomalainen RIMA 37,67 3,95 -2,33 0 -2,33  
6 110 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 39,26 3,80 -0,74 0 -0,74  
7 114 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 40,91 3,64 0,91 0 0,91  
8 95 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST) 35,16 4,24 -4,84 5 5  
9 97 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,16 3,90 -1,84 5 5  
10 93 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 44,26 3,37 4,26 5 9,26  
11 99 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 38,07 3,91 -1,93 10 10  
12 94 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 45,05 3,31 5,05 5 10,05  
13 102 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU 42,58 3,50 2,58 10 12,58  
  96 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  
  103 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  104 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  107 kleins Sinda Noblefamily's Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  108 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  115 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  117 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  118 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 16:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 32, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 32,70 4,56 -7,30 0 -7,30  
2 133 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 34,77 4,28 -5,23 0 -5,23  
3 136 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 35,20 4,23 -4,80 0 -4,80  
4 154 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,61 4,07 -3,39 0 -3,39  
5 151 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 37,87 3,93 -2,13 0 -2,13  
6 150 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 39,08 3,81 -0,92 0 -0,92  
7 149 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 39,35 3,79 -0,65 0 -0,65  
8 120 shelam Leevi Akiliinan Efteling Helena Kortelainen SAWON 40,95 3,64 0,95 0 0,95  
9 127 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 42,11 3,54 2,11 0 2,11  
10 125 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 43,49 3,43 3,49 0 3,49  
11 157 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 43,59 3,42 3,59 0 3,59  
12 121 shelam Saaga Anyway Private Show Emmi Koskinen ATD 43,92 3,39 3,92 0 3,92  
13 156 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 43,94 3,39 3,94 0 3,94  
14 155 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 37,46 3,98 -2,54 5 5  
15 128 pyrpal Echo La Brise Echo Piret Kannike (EST) 38,51 3,87 -1,49 5 5  
16 153 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 41,44 3,60 1,44 5 6,44  
17 148 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 41,71 3,57 1,71 5 6,71  
18 144 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 46,80 3,18 6,80 0 6,80  
19 146 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 43,04 3,46 3,04 5 8,04  
20 139 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT 35,69 4,18 -4,31 10 10  
21 145 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 39,35 3,79 -0,65 10 10  
22 138 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 45,16 3,30 5,16 5 10,16  
23 129 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 45,32 3,29 5,32 5 10,32  
24 142 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 48,47 3,07 8,47 10 18,47  
  119 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  124 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  130 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         HYL  
  135 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  137 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA         HYL  
  140 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  141 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  143 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  126 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  
  152 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI         POIS