Kilpailu 23.5.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1]

A agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 caiter Rocky Rome Yasmin Eklund HAU 48,24 3,40 -6,76 0 -6,76 SERT
2 3 pitmäy Ira Käpälämäki Yön Ystävä Anna Rikkinen A-KOT 52,67 3,11 -2,33 0 -2,33  
3 10 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 52,25 3,14 -2,75 5 5  
4 7 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen HSKH 52,90 3,10 -2,10 5 5  
5 6 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK 53,45 3,07 -1,55 5 5  
6 2 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 50,23 3,27 -4,77 10 10  
  1 boster Pontus East Bostons Aleksander Maija Vihtilä A-KOT         HYL  
  8 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT         HYL  
  9 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU         HYL  
  11 jackru Ulpu Töppötassun Ulpukka Saara Mäenpää SJRT         HYL  
  5 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         POIS  

A agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 auskel Hippo Yacatis Coventinah-Allunga kaisa-Leena Kotamies HAU 42,38 3,87 -12,62 5 5  
2 14 x-rotu Mimi Mimi Susanna Nygren PORSK 48,03 3,41 -6,97 5 5  
3 15 cocspa Maggie Leading-light Ray Of Light Pia Peltovako HAU 54,19 3,03 -0,81 10 10  
4 22 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 60,70 2,70 5,70 10 15,70  
5 21 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 61,01 2,69 6,01 10 16,01  
  13 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  16 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  18 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK         HYL  
  23 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  24 shelam Miina Cadinan Äidinkulta Elina Timoskainen HSKH         HYL  
  91 parson Diego Lamun Diego Suvi-Tuuli Tamminen HAU         HYL  
  19 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         POIS  
  20 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,93 5,30 -24,07 0 -24,07  
2 33 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 35,00 4,69 -20,00 0 -20,00  
3 40 borcol Abbe Tronic Albert Sari Vähäniitty HAU 35,45 4,63 -19,55 0 -19,55  
4 53 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 37,44 4,38 -17,56 0 -17,56 SERT
5 48 borcol Bobi Oakmeadow Big Bluff Janni Kirjavainen HAU 39,24 4,18 -15,76 0 -15,76  
6 46 espves Myy Maravilloso Carmen Milla-Maaria Parttimaa HAU 46,45 3,53 -8,55 0 -8,55  
7 26 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 38,93 4,21 -16,07 5 5  
8 27 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 43,16 3,80 -11,84 5 5  
9 35 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 35,75 4,59 -19,25 10 10  
10 38 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 44,11 3,72 -10,89 10 10  
11 42 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI 53,01 3,09 -1,99 10 10  
  25 espves Vesper Tulimaan Onnetar Maria Koskinen HAU         HYL  
  28 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  29 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  30 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  32 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  34 auspai Rinna Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU         HYL  
  36 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  37 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  39 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK         HYL  
  41 novnou Pipsa Lapintähti Quiterie Erja Takala NOVA         HYL  
  43 borcol Myy Rajahiilen Hantuuki Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  44 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  45 belpam Gimma Ruutipussi Gimma Eeva Jalovaara LAGU         HYL  
  50 borcol Harald Noxu Leena Inkilä JAU         HYL  
  52 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  54 lyhcol Minni Willowby She`s the One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  31 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         POIS  
  49 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         POIS  

B hyppyrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borter Rilla Rilla Elisa Hämäläinen A-KOT 40,42 3,91 -9,58 0 -9,58  
2 12 boster Lola East Bostons Esperanza Maija Vihtilä A-KOT 51,34 3,08 1,34 0 1,34  
3 10 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 42,19 3,74 -7,81 5 5  
4 9 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU 46,46 3,40 -3,54 5 5  
5 2 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 54,32 2,91 4,32 5 9,32  
  6 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         HYL  
  8 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT         HYL  
  11 jackru Ulpu Töppötassun Ulpukka Saara Mäenpää SJRT         HYL  

B hyppyrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 34,55 4,57 -15,45 0 -15,45  
2 14 x-rotu Mimi Mimi Susanna Nygren PORSK 41,38 3,82 -8,62 0 -8,62 SERT
3 16 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 33,70 4,69 -16,30 5 5  
4 22 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 51,43 3,07 1,43 5 6,43  
5 18 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 54,70 2,89 4,70 10 14,70  
  15 cocspa Maggie Leading-light Ray Of Light Pia Peltovako HAU         HYL  
  17 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  21 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  23 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  24 shelam Miina Cadinan Äidinkulta Elina Timoskainen HSKH         HYL  
  90 auskel Hippo Yacatis Coventinah-Allunga kaisa-Leena Kotamies HAU         HYL  
  19 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA         POIS  
  20 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 19:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 31,69 4,99 -18,31 0 -18,31 SERT
2 33 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 32,45 4,87 -17,55 0 -17,55  
3 38 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 35,23 4,49 -14,77 0 -14,77  
4 44 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI 36,06 4,38 -13,94 0 -13,94  
5 25 espves Vesper Tulimaan Onnetar Maria Koskinen HAU 37,77 4,18 -12,23 0 -12,23  
6 29 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 36,04 4,38 -13,96 5 5  
7 54 lyhcol Minni Willowby She`s the One Sanna Piironen I-HAH 38,74 4,08 -11,26 5 5  
8 41 novnou Pipsa Lapintähti Quiterie Erja Takala NOVA 43,28 3,65 -6,72 5 5  
9 36 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH 48,29 3,27 -1,71 5 5  
10 55   Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 38,17 4,14 -11,83 10 10  
11 43 borcol Myy Rajahiilen Hantuuki Marko Kivihalme HSKH 36,29 4,35 -13,71 15 15  
12 47 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,99 4,16 -12,01 15 15  
13 27 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 46,34 3,41 -3,66 20 20  
  28 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  30 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  32 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU         HYL  
  34 auspai Rinna Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU         HYL  
  35 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  37 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  39 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK         HYL  
  42 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL  
  45 belpam Gimma Ruutipussi Gimma Eeva Jalovaara ATD         HYL  
  46 espves Myy Maravilloso Carmen Milla-Maaria Parttimaa HAU         HYL  
  50 borcol Harald Noxu Leena Inkilä JAU         HYL  
  51 borcol Prima Mawlch Dot Leena Inkilä JAU         HYL  
  31 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         POIS  
  49 isovil Nera Nerian Fifinella Hanna Streng HAU         POIS