Kilpailu 24.11.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [D Maksi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 70, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 34,60 4,80 -15,40 0 -15,40  
2 52 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 35,42 4,69 -14,58 0 -14,58  
3 44 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen VAU 35,50 4,68 -14,50 0 -14,50  
4 15 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 36,00 4,61 -14,00 0 -14,00 SERT-A
5 3 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 36,42 4,56 -13,58 0 -13,58  
6 74 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 36,54 4,54 -13,46 0 -13,46  
7 62 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 37,14 4,47 -12,86 0 -12,86  
8 57 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 37,68 4,41 -12,32 0 -12,32  
9 31 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 37,91 4,38 -12,09 0 -12,09  
10 66 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 38,59 4,30 -11,41 0 -11,41  
11 14 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 39,57 4,20 -10,43 0 -10,43  
12 35 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 40,27 4,12 -9,73 0 -9,73  
13 24 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 40,69 4,08 -9,31 0 -9,31  
14 58 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 43,92 3,78 -6,08 0 -6,08  
15 9 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 45,11 3,68 -4,89 0 -4,89  
16 68 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 49,16 3,38 -0,84 0 -0,84  
17 21 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 50,84 3,27 0,84 0 0,84  
18 30 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 35,19 4,72 -14,81 5 5  
19 7 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 38,31 4,33 -11,69 5 5  
20 71 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 38,42 4,32 -11,58 5 5  
21 13 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 38,67 4,29 -11,33 5 5  
22 61 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 40,06 4,14 -9,94 5 5  
23 2 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 40,83 4,07 -9,17 5 5  
24 54 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 42,28 3,93 -7,72 5 5  
25 39 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Mari Rissanen HI-HA 42,83 3,88 -7,17 5 5  
26 38 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 47,37 3,50 -2,63 5 5  
27 19 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,89 4,38 -12,11 10 10  
28 47 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 37,90 4,38 -12,10 10 10  
29 18 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 40,46 4,10 -9,54 10 10  
30 40 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK 44,22 3,75 -5,78 10 10  
31 64 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK 44,29 3,75 -5,71 10 10  
32 51 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU 44,96 3,69 -5,04 10 10  
33 72 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 47,51 3,49 -2,49 10 10  
34 36 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 48,15 3,45 -1,85 10 10  
35 65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 48,52 3,42 -1,48 10 10  
36 28 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT 48,65 3,41 -1,35 10 10  
37 34 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 52,43 3,17 2,43 10 12,43  
38 67 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 39,54 4,20 -10,46 15 15  
39 43 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA 45,09 3,68 -4,91 15 15  
40 69 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 56,93 2,92 6,93 15 21,93  
  1 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK         HYL  
  4 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  5 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  10 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  11 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  12 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  16 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  20 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  22 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  23 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  29 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  32 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  33 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  37 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  41 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  42 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  45 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  46 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  48 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  49 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  50 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  53 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  55 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  56 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  60 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  63 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  70 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  73 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  75 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  76 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  6 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         POIS  
  17 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 66, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 37,23 3,95 -10,77 0 -10,77  
2 3 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 40,11 3,66 -7,89 0 -7,89  
3 61 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 40,87 3,60 -7,13 0 -7,13  
4 57 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 43,19 3,40 -4,81 0 -4,81  
5 65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 46,55 3,16 -1,45 0 -1,45 SERT-A
6 39 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Mari Rissanen HI-HA 49,06 3,00 1,06 0 1,06  
7 21 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 52,95 2,78 4,95 0 4,95  
8 30 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 39,16 3,75 -8,84 5 5  
9 74 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 39,79 3,69 -8,21 5 5  
10 12 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 43,98 3,34 -4,02 5 5  
11 55 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 45,62 3,22 -2,38 5 5  
12 42 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 48,01 3,06 0,01 5 5,01  
13 66 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 43,02 3,42 -4,98 10 10  
14 71 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 47,06 3,12 -0,94 10 10  
15 8 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT 50,95 2,88 2,95 10 12,95  
16 54 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 51,37 2,86 3,37 15 18,37  
  1 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK         HYL  
  2 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  5 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  9 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  10 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  11 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  13 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  14 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  15 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  16 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  18 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  19 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  20 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  22 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  23 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  24 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  25 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  27 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  28 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  29 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  31 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  32 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  33 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  34 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  35 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  36 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  37 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  38 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         HYL  
  40 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK         HYL  
  41 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  43 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  44 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen VAU         HYL  
  45 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  46 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  47 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  48 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  49 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  51 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU         HYL  
  52 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  53 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  56 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  60 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  62 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  64 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK         HYL  
  67 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  68 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  69 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  70 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  75 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  76 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  6 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         POIS  
  17 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:30, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 48, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA 31,75 5,35 -13,25 0 -13,25  
2 46 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,83 5,34 -13,17 0 -13,17  
3 59 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 32,02 5,31 -12,98 0 -12,98  
4 25 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 33,01 5,15 -11,99 0 -11,99 SERT-H
5 61 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 33,12 5,13 -11,88 0 -11,88  
6 54 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 33,51 5,07 -11,49 0 -11,49  
7 62 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 34,38 4,95 -10,62 0 -10,62  
8 44 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen VAU 34,39 4,94 -10,61 0 -10,61  
9 48 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 34,52 4,93 -10,48 0 -10,48  
10 57 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 34,62 4,91 -10,38 0 -10,38  
11 38 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 35,45 4,80 -9,55 0 -9,55  
12 41 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 35,82 4,75 -9,18 0 -9,18  
13 66 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 35,89 4,74 -9,11 0 -9,11  
14 31 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 37,13 4,58 -7,87 0 -7,87  
15 42 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 37,28 4,56 -7,72 0 -7,72  
16 29 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 38,43 4,42 -6,57 0 -6,57  
17 33 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 44,15 3,85 -0,85 0 -0,85  
18 74 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 33,28 5,11 -11,72 5 5  
19 8 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT 34,62 4,91 -10,38 5 5  
20 12 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 35,26 4,82 -9,74 5 5  
21 3 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 36,12 4,71 -8,88 5 5  
22 45 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 36,40 4,67 -8,60 5 5  
23 18 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 36,69 4,63 -8,31 5 5  
24 70 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 36,93 4,60 -8,07 5 5  
25 64 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK 37,87 4,49 -7,13 5 5  
26 13 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 38,19 4,45 -6,81 5 5  
27 11 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 39,93 4,26 -5,07 5 5  
28 65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 40,75 4,17 -4,25 5 5  
29 49 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 43,82 3,88 -1,18 5 5  
30 20 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 44,52 3,82 -0,48 5 5  
31 75 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 35,73 4,76 -9,27 10 10  
32 15 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 36,63 4,64 -8,37 10 10  
33 67 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 36,86 4,61 -8,14 10 10  
34 47 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 39,57 4,30 -5,43 10 10  
  5 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  9 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  14 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  24 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  26 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  27 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  32 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  35 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  37 belpag Santos Opium De Bruine Buck Juha Ruokonen KKK         HYL  
  51 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU         HYL  
  52 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  56 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  68 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  76 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  6 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         POIS  
  10 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  17 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         POIS  
  30 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         POIS  
  69 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 09:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 55, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 30,26 5,16 -14,74 0 -14,74  
2 32 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 30,63 5,09 -14,37 0 -14,37 SERT-H
3 59 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 31,11 5,01 -13,89 0 -13,89  
4 62 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 31,13 5,01 -13,87 0 -13,87  
5 45 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 31,24 4,99 -13,76 0 -13,76  
6 18 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 31,29 4,99 -13,71 0 -13,71  
7 52 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 31,39 4,97 -13,61 0 -13,61  
8 53 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 31,47 4,96 -13,53 0 -13,53  
9 19 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 31,52 4,95 -13,48 0 -13,48  
10 43 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA 31,54 4,95 -13,46 0 -13,46  
11 13 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 32,28 4,83 -12,72 0 -12,72  
12 54 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,46 4,81 -12,54 0 -12,54  
13 66 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 34,67 4,50 -10,33 0 -10,33  
14 56 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 35,97 4,34 -9,03 0 -9,03  
15 68 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 38,54 4,05 -6,46 0 -6,46  
16 55 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 39,69 3,93 -5,31 0 -5,31  
17 44 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen VAU 30,88 5,05 -14,12 5 5  
18 8 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT 33,34 4,68 -11,66 5 5  
19 64 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu LEVEK 33,65 4,64 -11,35 5 5  
20 60 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 34,67 4,50 -10,33 5 5  
21 73 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 38,99 4,00 -6,01 5 5  
22 15 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 40,09 3,89 -4,91 5 5  
23 42 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 41,12 3,79 -3,88 5 5  
24 57 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 32,34 4,82 -12,66 10 10  
25 48 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 32,61 4,78 -12,39 10 10  
26 67 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 33,63 4,64 -11,37 10 10  
27 71 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 33,79 4,62 -11,21 10 10  
28 7 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 34,72 4,49 -10,28 10 10  
29 41 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 35,85 4,35 -9,15 10 10  
30 65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 37,12 4,20 -7,88 10 10  
31 72 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 37,62 4,15 -7,38 10 10  
32 1 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK 38,21 4,08 -6,79 10 10  
  2 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  3 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW         HYL  
  4 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  5 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  9 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  10 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  12 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  14 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  16 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  38 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         HYL  
  39 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Mari Rissanen HI-HA         HYL  
  40 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK         HYL  
  46 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  47 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  49 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  50 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  51 borcol Piina Eyespy Olympia Sonja Holopainen HAU         HYL  
  58 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  61 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  63 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  74 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  75 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  76 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  6 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         POIS  
  11 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         POIS  
  17 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         POIS  
  69 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         POIS  
  70 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         POIS