Kilpailu 23.11.2013, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [D Medi 3] [D Mini 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 41, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 40,95 3,91 -4,05 0 -4,05  
2 42 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE 41,97 3,81 -3,03 0 -3,03  
3 50 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 42,05 3,81 -2,95 0 -2,95  
4 38 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA 43,96 3,64 -1,04 0 -1,04 SERT-A, AVA
5 35 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 44,22 3,62 -0,78 0 -0,78  
6 27 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 44,25 3,62 -0,75 0 -0,75  
7 26 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 44,68 3,58 -0,32 0 -0,32  
8 48 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA 44,72 3,58 -0,28 0 -0,28  
9 43 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 47,96 3,34 2,96 0 2,96  
10 46 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD 48,70 3,29 3,70 0 3,70  
11 19 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Janne Rajala ACE 41,82 3,83 -3,18 5 5  
12 24 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 50,61 3,16 5,61 0 5,61  
13 15 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 49,96 3,20 4,96 5 9,96  
14 37 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 46,60 3,43 1,60 10 11,60  
15 40 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 58,60 2,73 13,60 0 13,60  
16 47 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 52,57 3,04 7,57 10 17,57  
  1 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  3 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  6 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  10 borter Erin Heathberry's Greater Good Maija Makkonen BAT         HYL  
  11 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  13 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  16 kääsna Enna Ann's Adagio Esmeralda Tanja Puhakka A-KOT         HYL  
  18 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  20 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies VKH RY         HYL  
  21 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE         HYL  
  22 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  25 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  28 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  29 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  30 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  32 jackru Upi Jesper Eeva Nygren JOA         HYL  
  33 parson Pottu Gwragged Annwn Miss Bella Swan Soile Lahti HSKH         HYL  
  34 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  39 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  41 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT         HYL  
  44 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  45 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  49 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  36 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:20, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 47, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 33,48 4,48 -7,52 0 -7,52  
2 61 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35,92 4,18 -5,08 0 -5,08  
3 62 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 35,97 4,17 -5,03 0 -5,03  
4 90 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,18 4,15 -4,82 0 -4,82  
5 100 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU 37,23 4,03 -3,77 0 -3,77  
6 51 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 38,14 3,93 -2,86 0 -2,86  
7 57 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 38,41 3,90 -2,59 0 -2,59  
8 71 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD 41,21 3,64 0,21 0 0,21  
9 53 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 35,27 4,25 -5,73 5 5  
10 73 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 36,46 4,11 -4,54 5 5  
11 94 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 39,81 3,77 -1,19 5 5  
12 56 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 41,15 3,64 0,15 5 5,15  
13 52 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 47,81 3,14 6,81 10 16,81  
14 98 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 43,24 3,47 2,24 20 22,24  
15 89 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 49,46 3,03 8,46 15 23,46  
16 79 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 50,91 2,95 9,91 15 24,91  
17 91 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 56,10 2,67 15,10 10 25,10  
  54 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  55 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  58 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  63 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  64 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK         HYL  
  66 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  72 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  74 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  75 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  76 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Sonja Paavola TSAU         HYL  
  77 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  80 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  81 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  83 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  85 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  86 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä FPUKO         HYL  
  87 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU         HYL  
  92 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  93 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  96 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  97 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  99 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  101 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  102 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  103 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  104 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  105 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Anu Niemi KKK         HYL  
  59 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  84 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  88 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 37,57 4,26 -7,43 0 -7,43  
2 14 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 37,59 4,26 -7,41 0 -7,41  
3 1 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 38,08 4,20 -6,92 0 -6,92  
4 9 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 38,66 4,14 -6,34 0 -6,34  
5 27 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 41,17 3,89 -3,83 0 -3,83  
6 48 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA 41,33 3,87 -3,67 0 -3,67  
7 6 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 42,50 3,77 -2,50 0 -2,50  
8 24 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 44,58 3,59 -0,42 0 -0,42  
9 47 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 47,10 3,40 2,10 0 2,10  
10 49 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 47,38 3,38 2,38 0 2,38  
11 11 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 47,81 3,35 2,81 0 2,81  
12 18 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 48,66 3,29 3,66 0 3,66  
13 34 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 35,74 4,48 -9,26 5 5  
14 42 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE 39,14 4,09 -5,86 5 5  
15 19 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Janne Rajala ACE 41,77 3,83 -3,23 5 5  
16 15 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 44,65 3,58 -0,35 5 5  
17 13 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 47,64 3,36 2,64 10 12,64  
18 40 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 58,21 2,75 13,21 0 13,21  
19 35 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 39,06 4,10 -5,94 15 15  
20 22 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 41,94 3,82 -3,06 15 15  
  3 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  12 borter Aku Tigerlike One Of Us Sofia Heinänen A-KOT         HYL  
  17 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  20 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies VKH RY         HYL  
  21 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE         HYL  
  23 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  25 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  26 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  28 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  29 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  32 jackru Upi Jesper Eeva Nygren JOA         HYL  
  37 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  38 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  43 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  44 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  45 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  46 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  16 kääsna Enna Ann's Adagio Esmeralda Tanja Puhakka A-KOT         POIS  
  36 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         POIS  
  41 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 16:25, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 43, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 39,81 4,30 -7,19 0 -7,19  
2 51 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 41,09 4,16 -5,91 0 -5,91  
3 83 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 42,01 4,07 -4,99 0 -4,99  
4 85 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 46,18 3,70 -0,82 0 -0,82 A-SERT
5 102 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU 40,26 4,25 -6,74 5 5  
6 98 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 53,84 3,18 6,84 0 6,84  
7 92 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 47,70 3,59 0,70 10 10,70  
8 67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 39,82 4,29 -7,18 15 15  
9 53 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 43,64 3,92 -3,36 15 15  
10 62 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 46,98 3,64 -0,02 20 20  
11 101 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 59,81 2,86 12,81 10 22,81  
12 99 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 59,83 2,86 12,83 10 22,83  
  52 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  54 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  56 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  57 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  58 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  63 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  64 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK         HYL  
  65 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Syrjälä FPUKO         HYL  
  66 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  68 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  70 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  71 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         HYL  
  72 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  73 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  74 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  75 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  76 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Sonja Paavola TSAU         HYL  
  78 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  79 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  81 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  86 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä FPUKO         HYL  
  87 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU         HYL  
  89 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  90 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  93 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  96 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  97 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  103 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  105 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Anu Niemi KKK         HYL  
  80 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         POIS  
  84 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  88 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         POIS  
  94 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 27, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 32,89 4,50 -5,11 0 -5,11  
2 42 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE 34,54 4,28 -3,46 0 -3,46  
3 27 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 34,74 4,26 -3,26 0 -3,26  
4 48 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA 35,86 4,13 -2,14 0 -2,14  
5 10 borter Erin Heathberry's Greater Good Maija Makkonen BAT 39,02 3,79 1,02 0 1,02  
6 6 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 39,27 3,77 1,27 0 1,27  
7 24 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 39,93 3,71 1,93 0 1,93  
8 11 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 40,73 3,63 2,73 0 2,73  
9 20 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies VKH RY 43,32 3,42 5,32 0 5,32  
10 21 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE 40,34 3,67 2,34 5 7,34  
11 35 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK 34,09 4,34 -3,91 10 10  
12 13 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 45,22 3,27 7,22 10 17,22  
13 45 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK 50,80 2,91 12,80 5 17,80  
  3 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  9 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT         HYL  
  12 borter Aku Tigerlike One Of Us Sofia Heinänen A-KOT         HYL  
  18 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  22 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  23 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  25 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  26 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  29 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  32 jackru Upi Jesper Eeva Nygren JOA         HYL  
  38 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  49 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  5 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT         POIS  
  41 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 17:45, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 33, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 29,98 5,07 -10,02 0 -10,02  
2 103 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 32,03 4,75 -7,97 0 -7,97  
3 83 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 32,57 4,67 -7,43 0 -7,43  
4 66 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 34,40 4,42 -5,60 0 -5,60  
5 73 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 34,63 4,39 -5,37 0 -5,37  
6 60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 34,86 4,36 -5,14 0 -5,14  
7 56 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 35,51 4,28 -4,49 0 -4,49  
8 71 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD 36,04 4,22 -3,96 0 -3,96  
9 78 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 30,81 4,93 -9,19 5 5  
10 82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 34,16 4,45 -5,84 5 5  
11 51 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 35,13 4,33 -4,87 5 5  
12 79 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 38,80 3,92 -1,20 5 5  
13 67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 39,12 3,88 -0,88 10 10  
14 81 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 42,57 3,57 2,57 10 12,57  
15 98 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 44,67 3,40 4,67 10 14,67  
  53 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  54 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  62 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  64 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto TUUKK         HYL  
  68 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  70 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  75 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  85 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  86 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä FPUKO         HYL  
  87 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU         HYL  
  90 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  92 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  93 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  96 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  97 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  101 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  104 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  105 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Anu Niemi KKK         HYL  
  52 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         POIS  
  59 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  74 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         POIS  
  84 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  88 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         POIS  
  94 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         POIS  
  95 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 44, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 33,28 4,45 -4,72 0 -4,72 SERT-H
2 93 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 33,42 4,43 -4,58 0 -4,58  
3 73 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 33,96 4,36 -4,04 0 -4,04  
4 51 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 34,61 4,28 -3,39 0 -3,39  
5 66 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 35,16 4,21 -2,84 0 -2,84  
6 74 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 35,91 4,12 -2,09 0 -2,09  
7 89 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 37,63 3,93 -0,37 0 -0,37  
8 69 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 41,87 3,54 3,87 0 3,87  
9 76 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Sonja Paavola TSAU 32,48 4,56 -5,52 5 5  
10 90 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 33,54 4,41 -4,46 5 5  
11 104 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 33,83 4,38 -4,17 5 5  
12 58 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 35,15 4,21 -2,85 5 5  
13 97 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 35,38 4,18 -2,62 5 5  
14 87 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU 35,43 4,18 -2,57 5 5  
15 91 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 36,78 4,02 -1,22 5 5  
16 55 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 43,56 3,40 5,56 0 5,56  
17 52 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 42,73 3,46 4,73 5 9,73  
18 86 shelam Milou Pilvimarjan Iso Klaus Iiris Syrjälä FPUKO 39,03 3,79 1,03 10 11,03  
19 99 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,11 3,21 8,11 5 13,11  
20 82 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 34,81 4,25 -3,19 15 15  
21 98 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 44,43 3,33 6,43 10 16,43  
  53 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  54 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  56 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  57 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  61 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  62 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  65 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Syrjälä FPUKO         HYL  
  77 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  78 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  79 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  80 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  81 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  83 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  85 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  92 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  94 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  95 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  96 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  100 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU         HYL  
  101 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  102 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka BAT         HYL  
  105 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Anu Niemi KKK         HYL  
  59 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  84 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  88 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 33,58 4,68 -8,42 0 -8,42  
2 34 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 34,96 4,49 -7,04 0 -7,04  
3 7 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH 35,05 4,48 -6,95 0 -6,95  
4 50 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 35,87 4,38 -6,13 0 -6,13  
5 14 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 36,29 4,33 -5,71 0 -5,71  
6 25 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE 37,43 4,19 -4,57 0 -4,57  
7 32 jackru Upi Jesper Eeva Nygren JOA 39,61 3,96 -2,39 0 -2,39  
8 26 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 40,55 3,87 -1,45 0 -1,45  
9 2 kääpin Stella Kleinwesen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT 41,59 3,78 -0,41 0 -0,41  
10 49 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 41,87 3,75 -0,13 0 -0,13  
11 43 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 42,03 3,73 0,03 0 0,03  
12 29 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 35,11 4,47 -6,89 5 5  
13 4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 37,29 4,21 -4,71 5 5  
14 27 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 40,68 3,86 -1,32 5 5  
15 13 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK 42,96 3,65 0,96 5 5,96  
16 10 borter Erin Heathberry's Greater Good Maija Makkonen BAT 43,69 3,59 1,69 5 6,69  
17 19 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Janne Rajala ACE 38,80 4,05 -3,20 10 10  
  1 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  6 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  8 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST         HYL  
  21 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE         HYL  
  28 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  30 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  35 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  37 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  38 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  39 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  40 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  45 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  46 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  48 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA         HYL  
  5 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT         POIS