Kilpailu 25.11.2012, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[D Maksi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

D hyppyrata, maksi 3, kello 09:30, tuomari Jarmo Jämsä, koirakoita 65, ihanneaika 36 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 31,05 5,09 -4,95 0 -4,95 SERT-H
2 136 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 33,69 4,69 -2,31 0 -2,31  
3 123 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 34,34 4,60 -1,66 0 -1,66  
4 112 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE 34,47 4,58 -1,53 0 -1,53  
5 177 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 35,34 4,47 -0,66 0 -0,66  
6 175 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 39,57 3,99 3,57 0 3,57  
7 120 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 31,35 5,04 -4,65 5 5  
7 163 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 31,35 5,04 -4,65 5 5  
9 160 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 31,94 4,95 -4,06 5 5  
10 186 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 32,97 4,79 -3,03 5 5  
11 139 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 34,24 4,61 -1,76 5 5  
12 155 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 35,29 4,48 -0,71 5 5  
13 162 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki YLÖKK 35,86 4,41 -0,14 5 5  
14 191 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 31,67 4,99 -4,33 10 10  
15 166 borcol Hiro Borderiinan Fonzie Pasi Rautio LAU 31,85 4,96 -4,15 10 10  
16 167 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 33,60 4,70 -2,40 10 10  
17 174 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 34,78 4,54 -1,22 10 10  
18 178 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 35,13 4,50 -0,87 10 10  
19 138 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 35,60 4,44 -0,40 10 10  
20 104 auskel D Smasher Juha Ruokonen KKK 42,58 3,71 6,58 5 11,58  
21 148 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä YLÖKK 39,26 4,02 3,26 10 13,26  
22 173 auspai Retu Aussian Real Rumba Riikka Karinen CITYB 41,75 3,78 5,75 10 15,75  
23 188 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 47,79 3,31 11,79 5 16,79  
24 150 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 43,09 3,67 7,09 10 17,09  
25 176 pitcol Bella Markhill's Bella Notte Henna Mcintosh LAU 44,32 3,57 8,32 10 18,32  
  101 auskel Rape Bestseller Julius Kelp Mirka Nokkonen LAU         HYL  
  102 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  103 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  108 hovawa Hiski Hofmarien Fooling Around Hanna Suominen NU-PU         HYL  
  109 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  110 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emmi Lavikka BAT         HYL  
  111 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  113 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  114 valpai Joki Perfectchrystal Alaskapride Miira Rauhamäki KKK         HYL  
  115 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  118 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  122 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  129 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB         HYL  
  135 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST         HYL  
  147 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  149 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  151 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  152 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  153 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  154 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  158 espves Mocca Zorrazo Granada Nina Marjamäki KKK         HYL  
  159 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  161 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  165 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  168 borcol Piina Eyespy Olympia Outi Lehvä HAU         HYL  
  169 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Elsa Viitanen KKK         HYL  
  170 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  171 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  172 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  179 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU         HYL  
  181 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  182 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  184 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  185 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU         HYL  
  189 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  192 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH         HYL  
  193 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  194 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  195 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL  
  196 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  187 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Jarmo Jämsä, koirakoita 77, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 34,00 4,62 -8,00 0 -8,00  
2 180 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 34,91 4,50 -7,09 0 -7,09  
3 120 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 34,93 4,49 -7,07 0 -7,07  
4 165 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 35,31 4,45 -6,69 0 -6,69  
5 163 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 35,86 4,38 -6,14 0 -6,14  
6 166 borcol Hiro Borderiinan Fonzie Pasi Rautio LAU 36,03 4,36 -5,97 0 -5,97  
7 158 espves Mocca Zorrazo Granada Nina Marjamäki KKK 38,04 4,13 -3,96 0 -3,96  
8 186 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 38,10 4,12 -3,90 0 -3,90  
9 141 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,39 3,99 -2,61 0 -2,61  
10 136 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 39,50 3,97 -2,50 0 -2,50  
11 146 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 40,14 3,91 -1,86 0 -1,86  
12 189 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 40,36 3,89 -1,64 0 -1,64  
13 156 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST 41,08 3,82 -0,92 0 -0,92  
14 140 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik LEVEK 44,26 3,55 2,26 0 2,26  
15 142 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 44,40 3,54 2,40 0 2,40  
16 139 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 34,85 4,51 -7,15 5 5  
17 167 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 34,89 4,50 -7,11 5 5  
18 196 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 37,64 4,17 -4,36 5 5  
19 182 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 38,29 4,10 -3,71 5 5  
20 135 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 38,78 4,05 -3,22 5 5  
21 124 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 40,20 3,90 -1,80 5 5  
22 116 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 42,01 3,74 0,01 5 5,01  
23 101 auskel Rape Bestseller Julius Kelp Mirka Nokkonen LAU 43,02 3,65 1,02 5 6,02  
24 145 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST 43,68 3,59 1,68 5 6,68  
25 192 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 43,92 3,58 1,92 5 6,92  
26 175 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 45,88 3,42 3,88 5 8,88  
27 114 valpai Joki Perfectchrystal Alaskapride Miira Rauhamäki KKK 46,48 3,38 4,48 5 9,48  
28 179 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Laura Verkamo HAU 46,73 3,36 4,73 5 9,73  
29 147 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 35,22 4,46 -6,78 10 10  
30 195 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 37,83 4,15 -4,17 10 10  
31 102 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 39,03 4,02 -2,97 10 10  
32 104 auskel D Smasher Juha Ruokonen KKK 42,36 3,71 0,36 10 10,36  
33 177 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 40,56 3,87 -1,44 15 15  
34 122 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 40,80 3,85 -1,20 15 15  
35 113 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 42,34 3,71 0,34 15 15,34  
36 168 borcol Piina Eyespy Olympia Outi Lehvä HAU 41,81 3,76 -0,19 20 20  
37 131 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 53,94 2,91 11,94 10 21,94  
38 107 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 49,06 3,20 7,06 15 22,06  
  103 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  105 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  109 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  111 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  115 borcol Dion Decathlete's Velocissima Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  117 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  118 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  119 novnou Nessi Nortwart Xuxa Ville Manner JAU         HYL  
  121 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  123 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU         HYL  
  125 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  133 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  134 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  137 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  138 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  143 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         HYL  
  144 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  148 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä YLÖKK         HYL  
  149 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  150 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  152 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  153 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  155 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  157 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  159 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  160 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE)         HYL  
  162 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki YLÖKK         HYL  
  164 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  170 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  171 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  174 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  176 pitcol Bella Markhill's Bella Notte Henna Mcintosh LAU         HYL  
  178 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  181 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  184 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  188 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  190 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  191 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  193 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  106 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         POIS  
  187 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 13:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 74, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 34,27 4,93 -12,73 0 -12,73  
2 149 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 35,53 4,76 -11,47 0 -11,47  
3 167 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 35,54 4,76 -11,46 0 -11,46  
4 133 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Raisa Vähätalo JAU 36,20 4,67 -10,80 0 -10,80  
5 171 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 36,39 4,64 -10,61 0 -10,61  
6 165 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 37,27 4,53 -9,73 0 -9,73  
7 163 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 37,60 4,49 -9,40 0 -9,40  
8 127 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 37,98 4,45 -9,02 0 -9,02  
9 182 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 38,45 4,39 -8,55 0 -8,55  
10 111 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 38,52 4,39 -8,48 0 -8,48  
11 172 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 39,64 4,26 -7,36 0 -7,36  
12 195 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 40,07 4,22 -6,93 0 -6,93  
13 141 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 40,75 4,15 -6,25 0 -6,25  
14 101 auskel Rape Bestseller Julius Kelp Mirka Nokkonen LAU 41,10 4,11 -5,90 0 -5,90  
15 179 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Laura Verkamo HAU 41,90 4,03 -5,10 0 -5,10  
16 146 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,47 3,89 -3,53 0 -3,53  
17 176 pitcol Bella Markhill's Bella Notte Henna Mcintosh LAU 44,45 3,80 -2,55 0 -2,55  
18 181 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 45,92 3,68 -1,08 0 -1,08  
19 142 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 46,86 3,61 -0,14 0 -0,14  
20 114 valpai Joki Perfectchrystal Alaskapride Miira Rauhamäki KKK 47,06 3,59 0,06 0 0,06  
21 174 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 35,61 4,75 -11,39 5 5  
22 180 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 36,48 4,63 -10,52 5 5  
23 120 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 37,78 4,47 -9,22 5 5  
24 191 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 39,63 4,26 -7,37 5 5  
25 197 borcol Oodi Sanmart Taru Petriina Konttinen ATD 41,47 4,07 -5,53 5 5  
26 123 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 43,84 3,86 -3,16 5 5  
27 119 novnou Nessi Nortwart Xuxa Ville Manner JAU 45,11 3,75 -1,89 5 5  
28 140 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik LEVEK 45,74 3,69 -1,26 5 5  
29 109 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK 47,93 3,53 0,93 5 5,93  
30 115 borcol Dion Decathlete's Velocissima Tiina Kuusisto LAW 36,41 4,64 -10,59 10 10  
31 102 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 38,98 4,34 -8,02 10 10  
32 144 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 39,83 4,24 -7,17 10 10  
33 177 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 40,39 4,18 -6,61 10 10  
34 148 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä YLÖKK 40,91 4,13 -6,09 10 10  
35 136 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 43,69 3,87 -3,31 10 10  
36 162 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki YLÖKK 45,82 3,69 -1,18 10 10  
37 190 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 46,70 3,62 -0,30 10 10  
38 121 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 49,39 3,42 2,39 10 12,39  
39 125 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen P-HAU 42,39 3,99 -4,61 15 15  
40 193 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 45,81 3,69 -1,19 15 15  
41 131 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 58,17 2,90 11,17 5 16,17  
42 107 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 54,47 3,10 7,47 10 17,47  
43 106 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 40,50 4,17 -6,50 20 20  
  104 auskel D Smasher Juha Ruokonen KKK         HYL  
  105 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  108 hovawa Hiski Hofmarien Fooling Around Hanna Suominen NU-PU         HYL  
  113 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  116 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  117 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  118 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  122 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  124 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU         HYL  
  130 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  132 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  134 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  137 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  138 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  139 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  143 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         HYL  
  145 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST         HYL  
  147 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  150 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  152 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  154 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  155 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  157 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  159 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  164 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  166 borcol Hiro Borderiinan Fonzie Pasi Rautio LAU         HYL  
  168 borcol Piina Eyespy Olympia Outi Lehvä HAU         HYL  
  170 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  178 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  186 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  189 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  126 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH         POIS  
  187 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  194 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 62, ihanneaika 36 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 30,40 4,90 -5,60 0 -5,60  
2 155 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 30,66 4,86 -5,34 0 -5,34 AVA-H
3 180 borcol Neela Sweet Jouni Orenius TSAU 30,87 4,83 -5,13 0 -5,13  
4 174 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 30,96 4,81 -5,04 0 -5,04  
5 150 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 31,22 4,77 -4,78 0 -4,78  
6 151 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 31,37 4,75 -4,63 0 -4,63  
7 167 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 31,58 4,72 -4,42 0 -4,42  
8 165 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 32,43 4,59 -3,57 0 -3,57  
9 172 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 32,63 4,57 -3,37 0 -3,37  
10 160 borcol Noa Noa Isabelle Emanuelsson (SWE) 32,75 4,55 -3,25 0 -3,25  
11 141 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 33,22 4,49 -2,78 0 -2,78  
12 166 borcol Hiro Borderiinan Fonzie Pasi Rautio LAU 33,32 4,47 -2,68 0 -2,68  
13 179 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Laura Verkamo HAU 33,62 4,43 -2,38 0 -2,38  
14 110 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emmi Lavikka BAT 35,23 4,23 -0,77 0 -0,77  
15 183 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Ilkka Grof KKK 35,28 4,22 -0,72 0 -0,72  
16 114 valpai Joki Perfectchrystal Alaskapride Miira Rauhamäki KKK 36,46 4,09 0,46 0 0,46  
17 149 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 29,39 5,07 -6,61 5 5  
18 102 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 29,74 5,01 -6,26 5 5  
19 197 borcol Oodi Sanmart Taru Petriina Konttinen ATD 32,36 4,60 -3,64 5 5  
20 170 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 33,34 4,47 -2,66 5 5  
21 193 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 33,55 4,44 -2,45 5 5  
22 113 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 34,39 4,33 -1,61 5 5  
23 129 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 36,79 4,05 0,79 5 5,79  
24 132 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST 41,94 3,55 5,94 0 5,94  
25 177 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 38,29 3,89 2,29 5 7,29  
26 108 hovawa Hiski Hofmarien Fooling Around Hanna Suominen NU-PU 44,73 3,33 8,73 0 8,73  
27 162 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki YLÖKK 37,05 4,02 1,05 10 11,05  
28 181 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 43,88 3,40 7,88 5 12,88  
29 128 parcol Hugo Memorylane Super Charge Piia Vaininen AST 44,00 3,39 8,00 5 13,00  
30 195 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 39,36 3,79 3,36 10 13,36  
31 138 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 30,12 4,95 -5,88 15 15  
32 173 auspai Retu Aussian Real Rumba Riikka Karinen CITYB 41,46 3,59 5,46 10 15,46  
33 118 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW 41,52 3,59 5,52 10 15,52  
34 115 borcol Dion Decathlete's Velocissima Tiina Kuusisto LAW 38,34 3,89 2,34 15 17,34  
35 168 borcol Piina Eyespy Olympia Outi Lehvä HAU 40,29 3,70 4,29 15 19,29  
36 159 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 43,86 3,40 7,86 15 22,86  
  101 auskel Rape Bestseller Julius Kelp Mirka Nokkonen LAU         HYL  
  104 auskel D Smasher Juha Ruokonen KKK         HYL  
  106 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  109 auskel Kitka Rostaggens Dream Kitka Tiia Kokko KSSK         HYL  
  111 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  112 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE         HYL  
  117 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  120 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  122 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  125 borcol Tex Cabaroo Thunder-Eye Tex Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  127 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  130 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  136 belpam Saga Tammikallion Finski Misa Riiali BAT         HYL  
  137 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Ilkka Grof KKK         HYL  
  139 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  143 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         HYL  
  144 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  147 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  148 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä YLÖKK         HYL  
  154 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  169 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Elsa Viitanen KKK         HYL  
  171 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  176 pitcol Bella Markhill's Bella Notte Henna Mcintosh LAU         HYL  
  182 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  186 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  189 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  126 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH         POIS  
  134 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         POIS  
  187 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  194 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS