Kilpailu 24.11.2012, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[D Mini 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [D Medi 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

D hyppyrata, mini 3, kello 09:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 33,75 4,41 -8,25 0 -8,25  
2 45 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 34,01 4,38 -7,99 0 -7,99  
3 19 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 34,75 4,29 -7,25 0 -7,25  
4 4 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 35,37 4,21 -6,63 0 -6,63  
5 32 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 35,45 4,20 -6,55 0 -6,55  
6 35 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 36,22 4,11 -5,78 0 -5,78  
7 9 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 36,35 4,10 -5,65 0 -5,65  
8 8 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 36,93 4,03 -5,07 0 -5,07  
9 31 shelam Dina Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevitch (RUS) 37,83 3,94 -4,17 0 -4,17  
10 7 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 38,01 3,92 -3,99 0 -3,99  
11 43 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 39,93 3,73 -2,07 0 -2,07  
12 27 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 41,47 3,59 -0,53 0 -0,53  
13 22 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 42,12 3,54 0,12 0 0,12  
14 29 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU 44,65 3,34 2,65 0 2,65  
15 47 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 36,51 4,08 -5,49 5 5  
16 26 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 38,23 3,90 -3,77 5 5  
17 39 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 42,29 3,52 0,29 5 5,29  
18 6 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST 44,01 3,39 2,01 5 7,01  
19 50 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA 38,23 3,90 -3,77 10 10  
20 41 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 38,36 3,88 -3,64 10 10  
21 44 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA 48,63 3,06 6,63 10 16,63  
  28 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  30 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  38 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  40 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  42 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  51 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  16 parson Party Party S Krasoy Gorki Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  34 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  36 parson Tekna Tiptop Tekna Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  48 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 37, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT 40,05 4,09 -5,95 0 -5,95  
2 19 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 43,55 3,77 -2,45 0 -2,45  
3 47 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 44,18 3,71 -1,82 0 -1,82  
4 31 shelam Dina Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevitch (RUS) 44,61 3,68 -1,39 0 -1,39  
5 8 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 45,34 3,62 -0,66 0 -0,66  
6 1 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 45,93 3,57 -0,07 0 -0,07  
7 13 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 46,01 3,56 0,01 0 0,01  
8 26 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 46,39 3,54 0,39 0 0,39  
9 12 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Heidi Pehkonen A-KOT 47,88 3,42 1,88 0 1,88  
10 25 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 48,12 3,41 2,12 0 2,12  
11 41 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 48,72 3,37 2,72 0 2,72  
12 35 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 45,54 3,60 -0,46 5 5  
13 44 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA 51,97 3,16 5,97 0 5,97  
14 21 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 53,03 3,09 7,03 0 7,03  
15 22 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 53,26 3,08 7,26 0 7,26  
16 4 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 48,56 3,38 2,56 5 7,56  
17 5 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 50,49 3,25 4,49 5 9,49  
18 24 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 53,40 3,07 7,40 5 12,40  
  2 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  3 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  7 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  10 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  11 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         HYL  
  20 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  23 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  27 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  29 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  30 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  32 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  38 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  39 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  40 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  42 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  45 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  46 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  50 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  51 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  16 parson Party Party S Krasoy Gorki Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  34 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  36 parson Tekna Tiptop Tekna Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  48 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 41, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 42,42 3,96 -5,58 0 -5,58  
2 31 shelam Dina Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevitch (RUS) 42,46 3,96 -5,54 0 -5,54  
3 50 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA 42,50 3,95 -5,50 0 -5,50 SERT-A
4 47 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 42,89 3,92 -5,11 0 -5,11  
5 18 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU 45,31 3,71 -2,69 0 -2,69  
6 14 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 45,40 3,70 -2,60 0 -2,60  
7 17 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 47,34 3,55 -0,66 0 -0,66  
8 7 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 49,10 3,42 1,10 0 1,10  
9 43 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 52,58 3,19 4,58 0 4,58  
10 37 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 44,80 3,75 -3,20 5 5  
11 41 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 47,73 3,52 -0,27 5 5  
12 26 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 48,00 3,50 0,00 5 5  
13 12 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 49,86 3,37 1,86 5 6,86  
14 42 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 49,00 3,43 1,00 10 11,00  
15 1 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 51,04 3,29 3,04 10 13,04  
16 23 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 55,45 3,03 7,45 10 17,45  
  2 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  4 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  5 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  10 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  11 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         HYL  
  13 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  15 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Essi Sirola HEILU         HYL  
  20 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  21 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  22 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  24 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  25 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  27 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  28 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  30 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  32 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  35 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  38 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  39 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  40 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  44 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA         HYL  
  45 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  46 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  49 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD         HYL  
  51 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  16 parson Party Party S Krasoy Gorki Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  34 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  36 parson Tekna Tiptop Tekna Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  48 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 32, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 30,44 4,11 -5,56 0 -5,56 SERT-H
2 10 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 30,65 4,08 -5,35 0 -5,35  
3 4 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 31,02 4,03 -4,98 0 -4,98  
4 13 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 31,38 3,98 -4,62 0 -4,62  
5 2 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 31,44 3,98 -4,56 0 -4,56  
6 31 shelam Dina Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevitch (RUS) 31,67 3,95 -4,33 0 -4,33  
7 26 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 31,73 3,94 -4,27 0 -4,27  
8 9 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 31,88 3,92 -4,12 0 -4,12  
9 37 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 32,07 3,90 -3,93 0 -3,93  
10 35 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 32,10 3,89 -3,90 0 -3,90  
11 7 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 32,17 3,89 -3,83 0 -3,83  
12 32 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 32,47 3,85 -3,53 0 -3,53  
13 51 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 32,95 3,79 -3,05 0 -3,05  
14 25 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 33,13 3,77 -2,87 0 -2,87  
15 17 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 34,41 3,63 -1,59 0 -1,59  
16 38 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK 34,79 3,59 -1,21 0 -1,21  
17 44 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA 34,83 3,59 -1,17 0 -1,17  
18 6 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST 36,38 3,44 0,38 0 0,38  
19 22 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 36,68 3,41 0,68 0 0,68  
20 28 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT 28,36 4,41 -7,64 5 5  
21 47 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 31,64 3,95 -4,36 5 5  
22 39 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 34,12 3,66 -1,88 5 5  
23 15 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Essi Sirola HEILU 35,42 3,53 -0,58 5 5  
24 49 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 36,53 3,42 0,53 5 5,53  
25 33 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 33,78 3,70 -2,22 10 10  
26 40 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 34,17 3,66 -1,83 10 10  
27 27 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 50,13 2,49 14,13 15 29,13  
  14 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT         HYL  
  18 walter Superruuvi Upos Fabulous Encore Tiina Muros HAU         HYL  
  42 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  45 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  50 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  16 parson Party Party S Krasoy Gorki Elena Kapustina (RUS)         POIS  
  34 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  36 parson Tekna Tiptop Tekna Elena Kapustina (RUS)         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 33, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 26,99 4,63 -9,01 0 -9,01  
2 79 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA 27,73 4,51 -8,27 0 -8,27 SERT-H
3 80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 28,67 4,36 -7,33 0 -7,33  
4 58 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 29,14 4,29 -6,86 0 -6,86  
5 68 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 29,26 4,27 -6,74 0 -6,74  
6 88 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT 29,38 4,26 -6,62 0 -6,62  
7 74 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK 29,52 4,23 -6,48 0 -6,48  
8 54 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 30,30 4,12 -5,70 0 -5,70  
9 90 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 30,36 4,12 -5,64 0 -5,64  
10 62 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 30,59 4,09 -5,41 0 -5,41  
11 85 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 30,66 4,08 -5,34 0 -5,34  
12 77 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 34,35 3,64 -1,65 0 -1,65  
13 75 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 35,86 3,49 -0,14 0 -0,14  
14 69 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 36,36 3,44 0,36 0 0,36  
15 86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 26,81 4,66 -9,19 5 5  
16 83 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 28,91 4,32 -7,09 5 5  
17 60 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 29,22 4,28 -6,78 5 5  
18 78 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 32,85 3,81 -3,15 5 5  
19 82 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 37,12 3,37 1,12 5 6,12  
20 55 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 38,80 3,22 2,80 5 7,80  
21 61 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 39,09 3,20 3,09 5 8,09  
22 72 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 39,46 3,17 3,46 5 8,46  
23 76 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 37,58 3,33 1,58 10 11,58  
  52 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  53 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  57 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  59 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  63 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  70 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU         HYL  
  73 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  87 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  89 borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         HYL  
  71 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA 34,93 4,58 -13,07 0 -13,07  
2 80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 35,98 4,45 -12,02 0 -12,02  
3 56 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 36,16 4,43 -11,84 0 -11,84  
4 63 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 37,09 4,31 -10,91 0 -10,91  
5 66 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 37,70 4,24 -10,30 0 -10,30  
6 62 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 37,86 4,23 -10,14 0 -10,14  
7 83 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 37,96 4,22 -10,04 0 -10,04  
8 70 shelam Piko Tytylän Taavi Kai Suomalainen JAU 38,24 4,18 -9,76 0 -9,76  
9 59 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 38,44 4,16 -9,56 0 -9,56  
10 90 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 39,77 4,02 -8,23 0 -8,23  
11 73 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 41,82 3,83 -6,18 0 -6,18  
12 75 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 45,10 3,55 -2,90 0 -2,90  
13 87 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 45,71 3,50 -2,29 0 -2,29  
14 57 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,69 3,43 -1,31 0 -1,31  
15 86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 36,97 4,33 -11,03 5 5  
16 54 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 37,53 4,26 -10,47 5 5  
17 68 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 37,94 4,22 -10,06 5 5  
18 81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 39,50 4,05 -8,50 5 5  
19 77 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 43,56 3,67 -4,44 5 5  
20 53 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 43,99 3,64 -4,01 5 5  
21 64 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 47,90 3,34 -0,10 5 5  
22 72 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 45,18 3,54 -2,82 10 10  
23 78 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 45,45 3,52 -2,55 10 10  
24 69 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 55,36 2,89 7,36 10 17,36  
  52 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  55 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  60 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  67 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         HYL  
  76 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK         HYL  
  82 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  88 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         HYL  
  89 borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         HYL  
  71 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 26, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 32,61 4,54 -11,39 0 -11,39  
2 79 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA 33,58 4,41 -10,42 0 -10,42  
3 84 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 35,22 4,20 -8,78 0 -8,78  
4 67 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU 35,88 4,12 -8,12 0 -8,12  
5 59 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 36,40 4,07 -7,60 0 -7,60  
6 76 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 36,96 4,00 -7,04 0 -7,04  
7 65 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 37,31 3,97 -6,69 0 -6,69  
8 90 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 39,46 3,75 -4,54 0 -4,54  
9 56 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 34,13 4,34 -9,87 5 5  
10 55 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 39,91 3,71 -4,09 5 5  
11 61 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 41,46 3,57 -2,54 5 5  
12 82 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 42,61 3,47 -1,39 5 5  
13 75 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD 43,65 3,39 -0,35 5 5  
14 86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 35,83 4,13 -8,17 10 10  
15 66 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 37,72 3,92 -6,28 10 10  
16 57 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 50,45 2,93 6,45 5 11,45  
17 64 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 52,33 2,83 8,33 5 13,33  
18 78 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 38,36 3,86 -5,64 15 15  
19 69 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 42,00 3,52 -2,00 15 15  
  63 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  68 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  73 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  87 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  89 borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         HYL  
  71 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 25, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 51 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 26,51 4,53 -7,49 0 -7,49 SERT-H
2 53 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 26,71 4,49 -7,29 0 -7,29  
3 84 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 26,83 4,47 -7,17 0 -7,17  
4 59 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 27,35 4,39 -6,65 0 -6,65  
5 68 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 27,90 4,30 -6,10 0 -6,10  
6 62 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 29,01 4,14 -4,99 0 -4,99  
7 60 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 30,63 3,92 -3,37 5 5  
8 66 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 32,15 3,73 -1,85 5 5  
9 85 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 33,82 3,55 -0,18 5 5  
10 89 borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA 36,60 3,28 2,60 5 7,60  
11 57 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 38,84 3,09 4,84 5 9,84  
  55 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  56 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         HYL  
  58 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD         HYL  
  61 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU         HYL  
  63 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  65 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  69 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  74 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  78 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  79 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA         HYL  
  81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  87 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  88 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         HYL  
  71 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         POIS  
  90 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         POIS