Kilpailu 13.10.2012, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A hyppyrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Jami Toffytail Small Talk Tiina Kaartinen LAU 33,22 4,45 -8,78 0 -8,78 SERT-H
2 8 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE 35,60 4,16 -6,40 0 -6,40  
3 13 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 38,46 3,85 -3,54 0 -3,54  
4 18 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 35,21 4,20 -6,79 5 5  
5 14 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE 36,47 4,06 -5,53 5 5  
6 29 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 42,40 3,49 0,40 5 5,40  
7 15 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 43,47 3,40 1,47 5 6,47  
8 2 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 37,21 3,98 -4,79 10 10  
9 22 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 40,17 3,68 -1,83 15 15  
  3 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  5 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  16 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  17 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  19 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE         HYL  
  20 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  21 kääpin Burton Tricky Player's Burton Sanna Kuparinen HSKK         HYL  
  23 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  25 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Katri Rajala ACE         HYL  
  27 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  28 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         POIS  

A hyppyrata, medi 3, kello 10:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 29, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 30,48 4,86 -11,52 0 -11,52  
2 52 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 32,52 4,55 -9,48 0 -9,48  
3 32 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 35,09 4,22 -6,91 0 -6,91  
4 36 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 38,45 3,85 -3,55 0 -3,55  
5 42 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 39,64 3,73 -2,36 0 -2,36  
6 63 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 29,93 4,95 -12,07 5 5  
7 34 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU 31,05 4,77 -10,95 5 5  
8 58 espves Hippi Green Perry's Sirena Maiju Mäenpää HAU 32,49 4,55 -9,51 5 5  
9 48 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 32,91 4,50 -9,09 5 5  
10 43 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 33,32 4,44 -8,68 5 5  
11 49 shelam Ontario Katrilon`s Ontario Tatiana Mikhailova (RUS) 34,92 4,24 -7,08 5 5  
12 35 kkette Jakki Qway's Friend Beaufort Laura Antikainen ACE 35,71 4,14 -6,29 5 5  
13 59 novnou Ruusa Rosmarin Markku Laurén HSKH 44,95 3,29 2,95 5 7,95  
14 56 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 31,00 4,77 -11,00 10 10  
  30 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  31 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  33 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  37 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU         HYL  
  38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA         HYL  
  40 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH         HYL  
  44 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  46 mudi Fisu Pilkkopimeän Punahilkka Noora Jantunen HAU         HYL  
  50 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  51 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU         HYL  
  53 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  54 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  55 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH         HYL  
  60 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  64 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Jade Erkko BAT         HYL  
  57 borter Ricky Karimäen Herkules Karita Koskelainen KSSK         POIS  

A hyppyrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 46, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 29,04 5,10 -12,96 0 -12,96  
2 102 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 30,59 4,84 -11,41 0 -11,41  
3 98 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 32,78 4,51 -9,22 0 -9,22 SERT-H
4 106 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 38,18 3,88 -3,82 0 -3,82  
5 104 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 41,20 3,59 -0,80 0 -0,80  
6 108 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 28,94 5,11 -13,06 5 5  
7 97 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Minna Parviainen ACE 32,67 4,53 -9,33 5 5  
8 107 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 34,11 4,34 -7,89 5 5  
9 72 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 34,19 4,33 -7,81 5 5  
10 89 sakpai Weld Lenwald Weld Tatiana Mikhailova (RUS) 35,74 4,14 -6,26 5 5  
11 80 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Liisa Lehikoinen LÄGI 31,30 4,73 -10,70 10 10  
12 95 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 33,74 4,39 -8,26 10 10  
13 70 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 36,43 4,06 -5,57 10 10  
14 91 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 29,52 5,01 -12,48 15 15  
  65 x-rotu Pele Pele Timo Sutinen ACE         HYL  
  66 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         HYL  
  67 belpag Dina Orchidea Ot Solnica Svetlana Andreeva (RUS)         HYL  
  68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  69 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU         HYL  
  73 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  75 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  77 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  79 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  81 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  82 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  83 borcol Deco Piggyland's Athos Outi Lehvä HAU         HYL  
  86 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  90 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  92 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  93 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  96 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  99 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  100 unkviz Deli Nudli Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  101 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  103 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB         HYL  
  105 slapko Pyry Miskajasmin Kuunkehrä Tiina Mäkelä LAU         HYL  
  111 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  112 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  113 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE         HYL  
  114 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH         HYL  
  115 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT         HYL  
  117 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  118 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  119 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  120 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  122 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  71 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         POIS  
  74 auspai Poncho Delta River Outlaws Daughter Riikka Karinen CITYB         POIS  
  94 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU         POIS  
  109 pitcol Vekki Purple Pearl's Illusia Tiina Hasu JAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 49, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 29,90 5,49 -13,10 0 -13,10  
2 86 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 30,61 5,36 -12,39 0 -12,39 SERT-H
3 73 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 31,77 5,16 -11,23 0 -11,23  
4 103 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 31,92 5,14 -11,08 0 -11,08  
5 101 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 33,63 4,88 -9,37 0 -9,37  
6 113 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE 33,67 4,87 -9,33 0 -9,33  
7 99 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 34,26 4,79 -8,74 0 -8,74  
8 75 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 40,23 4,08 -2,77 0 -2,77  
9 104 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 40,90 4,01 -2,10 0 -2,10  
10 96 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 42,06 3,90 -0,94 0 -0,94  
11 111 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE 28,61 5,73 -14,39 5 5  
12 76 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 29,96 5,47 -13,04 5 5  
13 110 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 31,37 5,23 -11,63 5 5  
14 102 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 31,59 5,19 -11,41 5 5  
15 98 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 36,32 4,51 -6,68 5 5  
16 89 sakpai Weld Lenwald Weld Tatiana Mikhailova (RUS) 37,46 4,38 -5,54 5 5  
17 67 belpag Dina Orchidea Ot Solnica Svetlana Andreeva (RUS) 38,26 4,29 -4,74 5 5  
18 122 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH 38,85 4,22 -4,15 5 5  
19 106 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 39,44 4,16 -3,56 5 5  
20 105 slapko Pyry Miskajasmin Kuunkehrä Tiina Mäkelä LAU 47,92 3,42 4,92 5 9,92  
21 119 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 35,69 4,59 -7,31 10 10  
22 112 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 36,02 4,55 -6,98 10 10  
23 87 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 38,63 4,24 -4,37 10 10  
24 66 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU 40,57 4,04 -2,43 10 10  
  65 x-rotu Pele Pele Timo Sutinen ACE         HYL  
  68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  69 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU         HYL  
  70 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  72 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  77 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  78 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW         HYL  
  79 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  80 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  81 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  82 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  83 borcol Deco Piggyland's Athos Outi Lehvä HAU         HYL  
  90 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  92 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  93 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  95 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  97 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Minna Parviainen ACE         HYL  
  100 unkviz Deli Nudli Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  107 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  108 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  114 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH         HYL  
  116 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW         HYL  
  117 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  118 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  120 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  71 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         POIS  
  74 auspai Poncho Delta River Outlaws Daughter Riikka Karinen CITYB         POIS  
  88 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Heli Välipirtti CITYB         POIS  
  94 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU         POIS  
  109 pitcol Vekki Purple Pearl's Illusia Tiina Hasu JAU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Jami Toffytail Small Talk Tiina Kaartinen LAU 32,73 5,01 -10,27 0 -10,27  
2 19 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE 32,88 4,99 -10,12 0 -10,12  
3 14 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE 37,14 4,42 -5,86 0 -5,86  
4 21 kääpin Burton Tricky Player's Burton Sanna Kuparinen HSKK 37,52 4,37 -5,48 0 -5,48  
5 3 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 39,45 4,16 -3,55 0 -3,55  
6 12 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 39,80 4,12 -3,20 0 -3,20  
7 15 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 41,28 3,97 -1,72 0 -1,72  
8 11 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 46,93 3,49 3,93 0 3,93  
9 18 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 34,51 4,75 -8,49 5 5  
10 17 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 36,48 4,50 -6,52 5 5  
11 8 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE 37,31 4,40 -5,69 5 5  
12 22 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 37,89 4,33 -5,11 5 5  
13 6 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 46,70 3,51 3,70 5 8,70  
14 20 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH 37,09 4,42 -5,91 10 10  
  1 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  2 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  4 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  5 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         HYL  
  7 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  16 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  23 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  25 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Katri Rajala ACE         HYL  
  27 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  28 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 29, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA 31,60 5,19 -11,40 0 -11,40 SERT-H
2 43 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 33,84 4,85 -9,16 0 -9,16  
3 32 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 34,53 4,75 -8,47 0 -8,47  
4 35 kkette Jakki Qway's Friend Beaufort Laura Antikainen ACE 35,24 4,65 -7,76 0 -7,76  
5 46 mudi Fisu Pilkkopimeän Punahilkka Noora Jantunen HAU 35,82 4,58 -7,18 0 -7,18  
6 64 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Jade Erkko BAT 36,03 4,55 -6,97 0 -6,97  
7 44 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 36,83 4,45 -6,17 0 -6,17  
8 49 shelam Ontario Katrilon`s Ontario Tatiana Mikhailova (RUS) 37,21 4,41 -5,79 0 -5,79  
9 59 novnou Ruusa Rosmarin Markku Laurén HSKH 38,75 4,23 -4,25 0 -4,25  
10 37 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU 42,95 3,82 -0,05 0 -0,05  
11 61 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 31,18 5,26 -11,82 5 5  
12 48 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 36,83 4,45 -6,17 5 5  
13 53 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 42,24 3,88 -0,76 5 5  
14 31 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 42,27 3,88 -0,73 5 5  
15 36 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 42,52 3,86 -0,48 5 5  
16 42 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 43,41 3,78 0,41 5 5,41  
17 40 irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH 45,73 3,59 2,73 5 7,73  
18 39 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 46,14 3,55 3,14 5 8,14  
19 58 espves Hippi Green Perry's Sirena Maiju Mäenpää HAU 36,97 4,44 -6,03 10 10  
  30 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  33 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  34 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  41 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  51 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU         HYL  
  54 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  55 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH         HYL  
  56 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  60 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  63 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  50 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  
  57 borter Ricky Karimäen Herkules Karita Koskelainen KSSK         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,21 4,26 -8,79 0 -8,79  
2 18 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 39,73 4,20 -8,27 0 -8,27 SERT-A
3 7 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 40,30 4,14 -7,70 0 -7,70  
4 21 kääpin Burton Tricky Player's Burton Sanna Kuparinen HSKK 42,25 3,95 -5,75 0 -5,75  
5 13 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 47,81 3,49 -0,19 0 -0,19  
6 8 borter Huli Foo Fighters Bubbles Katri Rajala ACE 52,31 3,19 4,31 0 4,31  
7 14 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE 42,08 3,97 -5,92 5 5  
8 22 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu BAT 42,98 3,89 -5,02 5 5  
9 3 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 50,32 3,32 2,32 5 7,32  
10 24 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 56,01 2,98 8,01 0 8,01  
11 11 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 51,30 3,26 3,30 5 8,30  
12 6 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 56,37 2,96 8,37 10 18,37  
13 4 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 67,03 2,49 19,03 5 24,03  
14 29 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 63,71 2,62 15,71 10 25,71  
  1 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  2 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  5 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         HYL  
  9 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         HYL  
  10 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH         HYL  
  12 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  15 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  16 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  17 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  19 borter Heta Grindstones Mist Of Time Janne Rajala ACE         HYL  
  20 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  23 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  25 borter Taisto Foo Fighters Wanted Dead Or Alive Katri Rajala ACE         HYL  
  26 shelam Jami Toffytail Small Talk Tiina Kaartinen LAU         HYL  
  28 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava JOA 36,12 4,62 -11,88 0 -11,88 SERT-A, AVA
2 52 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 39,22 4,26 -8,78 0 -8,78  
3 64 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Jade Erkko BAT 42,66 3,91 -5,34 0 -5,34  
4 43 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 43,57 3,83 -4,43 0 -4,43  
5 31 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 45,03 3,71 -2,97 0 -2,97  
6 35 kkette Jakki Qway's Friend Beaufort Laura Antikainen ACE 45,97 3,63 -2,03 0 -2,03  
7 45 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 46,83 3,57 -1,17 0 -1,17  
8 59 novnou Ruusa Rosmarin Markku Laurén HSKH 50,58 3,30 2,58 0 2,58  
9 62 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU 39,75 4,20 -8,25 5 5  
10 48 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 42,95 3,89 -5,05 5 5  
11 32 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 45,81 3,64 -2,19 5 5  
12 36 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 56,90 2,93 8,90 5 13,90  
13 49 shelam Ontario Katrilon`s Ontario Tatiana Mikhailova (RUS) 53,66 3,11 5,66 10 15,66  
14 61 novnou Misti Sienna-Red Artemis Olli-Jussi Rissanen LAU 60,25 2,77 12,25 5 17,25  
15 39 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 57,92 2,88 9,92 10 19,92  
  30 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  33 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  34 novnou Jojo Renard Ruse Judy Jojo Olli-Jussi Rissanen LAU         HYL  
  37 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU         HYL  
  41 kromfo Hippo Pistaasi Ville Liukka HAU         HYL  
  42 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  44 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  47 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU         HYL  
  51 shelam Merri Amarantes Ypno Newday Hannele Ylänen LAU         HYL  
  53 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  54 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  56 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  60 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  63 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  57 borter Ricky Karimäen Herkules Karita Koskelainen KSSK         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 42, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borcol Punssi Promillen Cinzano Timo Liuhto LAW 35,01 4,77 -12,99 0 -12,99  
2 115 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 36,75 4,54 -11,25 0 -11,25  
3 81 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT 36,78 4,54 -11,22 0 -11,22  
4 78 borcol Pirtu Promillen Pirtu Timo Liuhto LAW 36,81 4,54 -11,19 0 -11,19  
5 112 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 36,99 4,51 -11,01 0 -11,01  
6 65 x-rotu Pele Pele Timo Sutinen ACE 39,09 4,27 -8,91 0 -8,91  
7 72 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 41,15 4,06 -6,85 0 -6,85  
8 107 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 50,65 3,30 2,65 0 2,65  
9 86 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 35,93 4,65 -12,07 5 5  
10 91 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 36,56 4,57 -11,44 5 5  
11 111 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE 37,54 4,45 -10,46 5 5  
12 103 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 38,40 4,35 -9,60 5 5  
13 102 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 38,91 4,29 -9,09 5 5  
14 114 borcol Deal Oakmeadow Deal Of Destiny Bee Backlund I-HAH 42,00 3,98 -6,00 5 5  
15 122 belpam Sira Harmaahurstin Dania Sanna Ristikartano I-HAH 44,05 3,79 -3,95 5 5  
16 70 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 46,70 3,58 -1,30 5 5  
17 67 belpag Dina Orchidea Ot Solnica Svetlana Andreeva (RUS) 41,93 3,98 -6,07 10 10  
18 106 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 51,07 3,27 3,07 10 13,07  
19 124 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 39,37 4,24 -8,63 15 15  
20 89 sakpai Weld Lenwald Weld Tatiana Mikhailova (RUS) 46,85 3,57 -1,15 15 15  
  66 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         HYL  
  73 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  76 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  77 lksaks Blacki Autioniityn Blackjack Mira Tervonen SAVPK         HYL  
  83 borcol Deco Piggyland's Athos Outi Lehvä HAU         HYL  
  85 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  87 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  90 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  92 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  93 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  95 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  97 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Minna Parviainen ACE         HYL  
  98 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  100 unkviz Deli Nudli Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  101 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  104 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK         HYL  
  105 slapko Pyry Miskajasmin Kuunkehrä Tiina Mäkelä LAU         HYL  
  108 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  113 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE         HYL  
  117 belpam Valo Giramin Declan Sirpa Hynninen LAU         HYL  
  118 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  120 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  71 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         POIS  
  74 auspai Poncho Delta River Outlaws Daughter Riikka Karinen CITYB         POIS  
  75 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  
  79 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         POIS  
  82 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS  
  110 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         POIS  
  119 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         POIS  
  121 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK         POIS  
  123 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU         POIS