Kilpailu 10.10.2010, paikka Helsinki, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

C agilityrata, yhteistulos, mini 3 yhteistulos, koirakoita 10
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 19 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 74,74 -11,26 0 -11,26 FC
6 C agilityrata 40,43 -4,57 0 -4,57  
2   34,31 -6,69 0 -6,69  
2 26 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 74,90 -11,10 0 -11,10  
5 C agilityrata 40,24 -4,76 0 -4,76  
3   34,66 -6,34 0 -6,34  
3 21 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD 77,53 -8,47 0 -8,47 FC
13 C agilityrata 42,72 -2,28 0 -2,28  
4   34,81 -6,19 0 -6,19  
4 51 shelam Senna Helskon Richter Tanja Hynninen WUOKS 78,10 -7,90 0 -7,90 FC
9 C agilityrata 41,45 -3,55 0 -3,55  
5   36,65 -4,35 0 -4,35  
5 14 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 79,36 -6,64 0 -6,64 FC
10 C agilityrata 41,70 -3,30 0 -3,30  
6   37,66 -3,34 0 -3,34  
6 62 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA 60,68 -25,32 5 5 FC
19 C agilityrata 35,37 -9,63 5 5  
1   25,31 -15,69 0 -15,69  
7 32 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 65,57 -20,43 5 5  
1 C agilityrata 34,95 -10,05 0 -10,05  
7   30,62 -10,38 5 5  
8 23 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri-Mäki BAT 72,01 -13,99 5 5 SERT-A
3 C agilityrata 39,10 -5,90 0 -5,90  
8   32,91 -8,09 5 5  
9 53 x-rotu Napsi Menelmacar Napsik Jenna Hartikainen LAU 75,68 -10,32 5 5 FC
8 C agilityrata 41,27 -3,73 0 -3,73  
9   34,41 -6,59 5 5  
  54 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK       HYL  
2 C agilityrata 35,28 -9,72 0 -9,72  
          HYL  
  9 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST       POIS  
4 C agilityrata 39,28 -5,72 0 -5,72  
          POIS  
  43 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH       POIS FC
20 C agilityrata 37,71 -7,29 5 5  
          POIS  

C agilityrata, yhteistulos, medi 3 yhteistulos, koirakoita 9
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 109 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD 64,31 -21,69 0 -21,69  
3 C agilityrata 35,25 -9,75 0 -9,75  
1   29,06 -11,94 0 -11,94  
2 89 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU 64,47 -21,53 0 -21,53  
2 C agilityrata 34,88 -10,12 0 -10,12  
2   29,59 -11,41 0 -11,41  
3 98 shelam Fil Felix Embe Blaze Ekaterina Patskevitch (RUS) 71,81 -14,19 0 -14,19 FC
12 C agilityrata 39,50 -5,50 0 -5,50  
3   32,31 -8,69 0 -8,69  
4 83 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 72,04 -13,96 0 -13,96 FC
10 C agilityrata 38,51 -6,49 0 -6,49  
5   33,53 -7,47 0 -7,47  
5 93 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV 73,09 -12,91 0 -12,91 FC
13 C agilityrata 40,44 -4,56 0 -4,56  
4   32,65 -8,35 0 -8,35  
6 80 pon Sipowicz Tuus Archie Bunker Tommi Raita-aho TAMSK 88,05 3,40 0 3,40 FC
19 C agilityrata 48,40 3,40 0 3,40  
6   39,65 -1,35 0 -1,35  
7 88 shelam Samba Helskon Grace Annika Pihlajasaari KOTKA 66,46 -19,54 10 10 FC
20 C agilityrata 35,65 -9,35 5 5  
7   30,81 -10,19 5 5  
8 102 shelam Moona Shezadun Shehrezad Jenna Caloander ATD 70,27 -15,73 10 10  
5 C agilityrata 35,90 -9,10 0 -9,10  
8   34,37 -6,63 10 10  
  77 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU       HYL FC
8 C agilityrata 37,37 -7,63 0 -7,63  
          HYL  
  69 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Maija-Kaisa Ojala PAGT       POIS FC
30 C agilityrata 46,96 1,96 10 11,96  
          POIS  
  78 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH       POIS FC
17 C agilityrata 44,13 -0,87 0 -0,87  
          POIS  
  81 shelam Sofi Agree Little Girl Heidi Neuvonen MAH       POIS FC
31 C agilityrata 45,62 0,62 20 20,62  
          POIS  
  99 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT       POIS  
1 C agilityrata 34,18 -10,82 0 -10,82  
          POIS  
  113 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA       POIS  
4 C agilityrata 35,47 -9,53 0 -9,53  
          POIS  

C agilityrata, yhteistulos, maksi 3 yhteistulos, koirakoita 11
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 158 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 62,11 -23,89 0 -23,89 FC
1 C agilityrata 33,27 -11,73 0 -11,73  
1   28,84 -12,16 0 -12,16  
2 128 borcol Yoko Tending Brownie Jouni Orenius TSAU 63,43 -22,57 0 -22,57  
3 C agilityrata 34,59 -10,41 0 -10,41  
1   28,84 -12,16 0 -12,16  
3 183 belpat Luís Figo Nero Jouni Orenius TSAU 65,50 -20,50 0 -20,50  
5 C agilityrata 35,97 -9,03 0 -9,03  
3   29,53 -11,47 0 -11,47  
4 122 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 65,51 -20,49 0 -20,49 FC
4 C agilityrata 35,67 -9,33 0 -9,33  
4   29,84 -11,16 0 -11,16  
5 146 beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen E-HKK 69,08 -16,92 0 -16,92 FC
6 C agilityrata 36,33 -8,67 0 -8,67  
6   32,75 -8,25 0 -8,25  
6 162 belpag Lulu Glenhouse's Lucretia Tanja Hynninen WUOKS 75,63 -10,37 0 -10,37 FC
14 C agilityrata 41,85 -3,15 0 -3,15  
7   33,78 -7,22 0 -7,22  
7 139 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja TAMSK 65,89 -20,11 5 5 FC
17 C agilityrata 34,92 -10,08 5 5  
5   30,97 -10,03 0 -10,03  
8 132 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 70,62 -15,38 5 5 FC
10 C agilityrata 37,93 -7,07 0 -7,07  
8   32,69 -8,31 5 5  
9 186 beauce Bady Alfa Sagittarius Bady Ado Ekaterina Patskevitch (RUS) 73,10 -12,90 5 5 FC
12 C agilityrata 39,20 -5,80 0 -5,80  
9   33,90 -7,10 5 5  
10 120 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 73,05 -12,95 10 10 FC
19 C agilityrata 35,55 -9,45 5 5  
10   37,50 -3,50 5 5  
  153 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW       HYL FC
2 C agilityrata 34,09 -10,91 0 -10,91  
          HYL  
  154 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS       POIS FC
18 C agilityrata 35,49 -9,51 5 5  
          POIS  

A hyppyrata, mini 3, kello 08:00, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 28, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 amecoc Stella Goloworez Risky Business Marjo Saares PORSK 37,50 3,89 -1,50 0 -1,50 SERT-H
2 39 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 37,84 3,86 -1,16 0 -1,16  
3 43 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 38,71 3,77 -0,29 0 -0,29  
4 44 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 39,30 3,71 0,30 0 0,30  
5 56 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 39,56 3,69 0,56 0 0,56  
6 51 shelam Senna Helskon Richter Tanja Hynninen WUOKS 39,62 3,68 0,62 0 0,62  
7 37 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 39,98 3,65 0,98 0 0,98  
8 61 käävil Sirius Doctor´s Special Avec Felicite Mirjam Räsänen ATD 40,48 3,61 1,48 0 1,48  
9 30 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 38,76 3,77 -0,24 5 5  
10 10 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD 44,03 3,32 5,03 0 5,03  
11 49 cavspa Lilli Aprilmist Tarantella Mari Blixt I-HAH 45,35 3,22 6,35 0 6,35  
12 59 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 42,56 3,43 3,56 5 8,56  
13 53 x-rotu Napsi Menelmacar Napsik Jenna Hartikainen LAU 43,59 3,35 4,59 10 14,59  
  7 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä RIIHI         HYL  
  32 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD         HYL  
  33 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU         HYL  
  34 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  36 x-rotu Rini Rini Eveliina Karosmaa VAU         HYL  
  38 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Eloranta KKK         HYL  
  41 cavspa Tessi Elfstone Kind Of Wizard Päivi Kivimaa I-HAH         HYL  
  42 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  45 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  46 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  48 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA         HYL  
  50 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg HEILU         HYL  
  54 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  57 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK         HYL  
  60 borter Tuuma Heathberry’s Access Denied Pekka Tuomi BAT         HYL  
  25 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  
  35 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         POIS  
  58 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         POIS  
  62 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA         POIS  

A hyppyrata, medi 3, kello 08:40, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 34, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 33,23 4,39 -5,77 0 -5,77  
2 102 shelam Moona Shezadun Shehrezad Jenna Caloander ATD 34,15 4,28 -4,85 0 -4,85  
3 70 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 35,27 4,14 -3,73 0 -3,73 SERT-H
4 73 espves Aida Aljaima De Almudeyne Anna-Kaisa Leino ATD 35,97 4,06 -3,03 0 -3,03  
5 111 espves Bono Zorrazo Quijote Jade Erkko ATD 36,26 4,03 -2,74 0 -2,74  
6 79 espves Ansa Pevikan Sirius Emilia Rainetoja JAU 36,62 3,99 -2,38 0 -2,38  
7 71 borter Jedi Heathberry's Jet-Lag Pekka Tuomi BAT 38,05 3,84 -0,95 0 -0,95  
8 98 shelam Fil Felix Embe Blaze Ekaterina Patskevitch (RUS) 38,21 3,82 -0,79 0 -0,79  
9 90 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 40,38 3,62 1,38 0 1,38  
10 134 beagle Ella Cardiem August Nights Hanna Toivola HI-HA 40,69 3,59 1,69 0 1,69  
11 115 novnou Taika Hedera's She Bangs Katja Kinnari AST 41,18 3,55 2,18 0 2,18  
12 117 espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja JAU 38,54 3,79 -0,46 5 5  
13 97 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 41,46 3,52 2,46 5 7,46  
14 65 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH 43,29 3,37 4,29 5 9,29  
15 118 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 35,94 4,06 -3,06 10 10  
16 112 shelam Seri Kiamoran Black Cherie Anne Huusela HSKH 44,49 3,28 5,49 5 10,49  
17 66 shelam Siru Akiliinan All In Sini Tarkiainen LÄGI 39,55 3,69 0,55 10 10,55  
  63 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  68 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Meri Alku HSKH         HYL  
  72 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         HYL  
  74 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU         HYL  
  75 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Virve Pääläinen RIMA         HYL  
  85 x-rotu Sofie Sofie Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  91 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU         HYL  
  94 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL  
  96 kesvil Stella Doctor´s Special Avec Fantasie Raakel Räsänen KOTKA         HYL  
  99 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         HYL  
  100 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  101 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Hannele Salomaa HAU         HYL  
  104 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  107 kesvil Figaro Yellowmellow Die-hard Lisen Polat HAU         HYL  
  108 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY         HYL  
  113 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  116 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  92 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  93 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV         POIS  
  95 kesvil Carlos Olymbinar´s Gordon Helena Keiski KSSK         POIS  
  105 kromfo Reetta Krumme Furche Veni-Vidi-Vici Tiia Vitikainen MAH         POIS  
  106 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  

A hyppyrata, maksi 3, kello 09:20, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 55, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW 32,68 4,47 -6,32 0 -6,32 SERT-H
2 128 borcol Yoko Tending Brownie Jouni Orenius TSAU 32,87 4,44 -6,13 0 -6,13  
3 142 belpat Ninja Ninja Jouni Orenius TSAU 32,92 4,43 -6,08 0 -6,08  
4 152 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU 33,50 4,36 -5,50 0 -5,50  
5 150 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT 33,69 4,33 -5,31 0 -5,31  
6 154 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS 33,87 4,31 -5,13 0 -5,13  
7 158 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 34,01 4,29 -4,99 0 -4,99  
8 122 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 34,11 4,28 -4,89 0 -4,89  
9 164 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY 34,78 4,20 -4,22 0 -4,22  
10 132 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 34,93 4,18 -4,07 0 -4,07  
11 177 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 35,33 4,13 -3,67 0 -3,67  
12 181 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Päivi Männistö LEVEK 35,37 4,13 -3,63 0 -3,63  
13 145 borcol Onni Maccabee Happy Newyorker Santtu Stenberg TSAU 36,30 4,02 -2,70 0 -2,70  
14 186 beauce Bady Alfa Sagittarius Bady Ado Ekaterina Patskevitch (RUS) 38,73 3,77 -0,27 0 -0,27  
15 167 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB 39,58 3,69 0,58 0 0,58  
16 121 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD 40,19 3,63 1,19 0 1,19  
17 123 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 33,29 4,39 -5,71 5 5  
18 180 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI 36,09 4,05 -2,91 5 5  
19 125 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA 36,97 3,95 -2,03 5 5  
20 178 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka ATD 37,68 3,88 -1,32 5 5  
21 175 borcol Tykki Never Stop A Teddy Bear Minna Kirveskoski TAKUT 37,70 3,87 -1,30 5 5  
22 135 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA 37,40 3,90 -1,60 10 10  
23 176 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 40,91 3,57 1,91 10 11,91  
24 133 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH 52,59 2,78 13,59 5 18,59  
  119 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA         HYL  
  126 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  127 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju A-KOT         HYL  
  129 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  130 borcol Deco Piggyland's Athos Teemu Linna LAW         HYL  
  131 borcol Usva Peuhuliinan Usvatähti Keijo Pietilä A-KOT         HYL  
  136 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY         HYL  
  148 borcol Kosti Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST         HYL  
  153 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  155 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB         HYL  
  159 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  162 belpag Lulu Glenhouse's Lucretia Tanja Hynninen WUOKS         HYL  
  163 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  165 auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA         HYL  
  166 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         HYL  
  168 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  169 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  170 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  172 belpag Hani Faunittaren Fullmoon Selene Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  173 pumi Tatu Fifikus Hiedelem Maria Nylander HI-HA         HYL  
  174 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST         HYL  
  179 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI         HYL  
  182 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  183 belpat Luís Figo Nero Jouni Orenius TSAU         HYL  
  185 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU         HYL  
  143 borcol Noa Noa Jouni Orenius TSAU         POIS  
  149 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         POIS  
  156 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  157 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK            
  160 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         POIS  
  161 belpam Rela Tammikallion Destiny Seppo Savikko HAU         POIS  
  171 airter Riemu Energetics Active Joy Eerika Pasanen HAU         POIS  
  185 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU            
  151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST            
  151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST            
  151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST            

B hyppyrata, mini 3, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 53, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Nekku Fomarin Nekku Sini Eriksson KKK 28,29 4,45 -6,71 0 -6,71 SERT-H
2 32 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 28,52 4,42 -6,48 0 -6,48  
3 30 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 28,60 4,41 -6,40 0 -6,40  
4 60 borter Tuuma Heathberry’s Access Denied Pekka Tuomi BAT 29,18 4,32 -5,82 0 -5,82  
5 62 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA 30,80 4,09 -4,20 0 -4,20  
6 39 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 31,49 4,00 -3,51 0 -3,51  
7 43 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 31,56 3,99 -3,44 0 -3,44  
8 9 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 31,74 3,97 -3,26 0 -3,26  
9 61 käävil Sirius Doctor´s Special Avec Felicite Mirjam Räsänen ATD 33,52 3,76 -1,48 0 -1,48  
10 26 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 34,20 3,68 -0,80 0 -0,80  
11 44 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 35,27 3,57 0,27 0 0,27  
12 8 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 35,56 3,54 0,56 0 0,56  
13 6 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 35,78 3,52 0,78 0 0,78  
14 18 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY 36,69 3,43 1,69 0 1,69  
15 5 mittel Nelli Satasen Karamelli Suvi Ravi KOIVU 38,03 3,31 3,03 0 3,03  
16 54 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 27,75 4,54 -7,25 5 5  
17 47 amecoc Stella Goloworez Risky Business Marjo Saares PORSK 32,09 3,93 -2,91 5 5  
18 58 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 34,66 3,63 -0,34 5 5  
19 55 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 35,28 3,57 0,28 5 5,28  
20 36 x-rotu Rini Rini Eveliina Karosmaa VAU 40,90 3,08 5,90 0 5,90  
21 24 x-rotu Hugo Hugo Taija Mäkelä MÄNTS 36,89 3,42 1,89 5 6,89  
22 7 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä RIIHI 36,99 3,41 1,99 5 6,99  
23 49 cavspa Lilli Aprilmist Tarantella Mari Blixt I-HAH 39,21 3,21 4,21 5 9,21  
24 28 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 40,74 3,09 5,74 5 10,74  
25 12 borter Iron Tirtär Ironmask Anna Silvan BAT 40,79 3,09 5,79 5 10,79  
26 53 x-rotu Napsi Menelmacar Napsik Jenna Hartikainen LAU 44,20 2,85 9,20 5 14,20  
  1 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST         HYL  
  3 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST         HYL  
  4 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH         HYL  
  10 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD         HYL  
  11 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         HYL  
  13 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Alahelisten KOIVU         HYL  
  15 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  16 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  22 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT         HYL  
  23 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri-Mäki BAT         HYL  
  31 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         HYL  
  33 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU         HYL  
  34 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  37 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  38 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Eloranta KKK         HYL  
  40 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  41 cavspa Tessi Elfstone Kind Of Wizard Päivi Kivimaa I-HAH         HYL  
  42 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  45 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  46 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  48 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA         HYL  
  50 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg HEILU         HYL  
  51 shelam Senna Helskon Richter Tanja Hynninen WUOKS         HYL  
  52 borter Hippu Demimoon Rosemary Anne Luoto HSKH         HYL  
  56 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  57 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK         HYL  
  59 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  14 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         POIS  
  25 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  
  27 vlyter Elli Geroshine Cayenne Maiju Ojamies TAMSK         POIS  
  29 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         POIS  
  35 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 11:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 43, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 27,81 4,53 -7,19 0 -7,19  
2 103 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 28,09 4,49 -6,91 0 -6,91  
3 70 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 29,01 4,34 -5,99 0 -5,99 SERT-H
4 111 espves Bono Zorrazo Quijote Jade Erkko ATD 30,27 4,16 -4,73 0 -4,73  
5 79 espves Ansa Pevikan Sirius Emilia Rainetoja JAU 30,28 4,16 -4,72 0 -4,72  
6 85 x-rotu Sofie Sofie Hanna El-Khouri ATD 31,61 3,99 -3,39 0 -3,39  
7 69 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Maija-Kaisa Ojala PAGT 32,34 3,90 -2,66 0 -2,66  
8 101 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Hannele Salomaa HAU 33,06 3,81 -1,94 0 -1,94  
9 90 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 34,60 3,64 -0,40 0 -0,40  
10 117 espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja JAU 29,29 4,30 -5,71 5 5  
11 75 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Virve Pääläinen RIMA 30,64 4,11 -4,36 5 5  
12 98 shelam Fil Felix Embe Blaze Ekaterina Patskevitch (RUS) 32,79 3,84 -2,21 5 5  
13 66 shelam Siru Akiliinan All In Sini Tarkiainen LÄGI 33,44 3,77 -1,56 5 5  
14 102 shelam Moona Shezadun Shehrezad Jenna Caloander ATD 33,55 3,76 -1,45 5 5  
15 76 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT 35,04 3,60 0,04 5 5,04  
16 115 novnou Taika Hedera's She Bangs Katja Kinnari AST 36,78 3,43 1,78 5 6,78  
17 109 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD 27,41 4,60 -7,59 10 10  
18 114 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 27,86 4,52 -7,14 10 10  
19 72 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK 31,87 3,95 -3,13 10 10  
20 73 espves Aida Aljaima De Almudeyne Anna-Kaisa Leino ATD 33,89 3,72 -1,11 10 10  
21 94 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI 39,20 3,21 4,20 10 14,20  
22 86 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 33,20 3,80 -1,80 15 15  
23 87 borter Pippin Tirtär Pippin Took Anna Silvan BAT 43,47 2,90 8,47 10 18,47  
  63 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  64 novnou Inca Redadict First Chance Mari Nummi I-HAH         HYL  
  67 espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU         HYL  
  68 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Meri Alku HSKH         HYL  
  74 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU         HYL  
  82 shelam Ninni Sunsweet Linda Brava Hannele Salomaa HAU         HYL  
  84 kesvil Saimi Shirellan Rhapsody In Ra Aija Mehtälä AGRY         HYL  
  88 shelam Samba Helskon Grace Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  89 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  91 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU         HYL  
  93 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV         HYL  
  96 kesvil Stella Doctor´s Special Avec Fantasie Raakel Räsänen KOTKA         HYL  
  97 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  100 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  104 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  108 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY         HYL  
  113 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  116 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  118 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  134 beagle Ella Cardiem August Nights Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  92 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  95 kesvil Carlos Olymbinar´s Gordon Helena Keiski KSSK         POIS  
  105 kromfo Reetta Krumme Furche Veni-Vidi-Vici Tiia Vitikainen MAH         POIS  
  106 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  107 kesvil Figaro Yellowmellow Die-hard Lisen Polat HAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 12:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 59, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 borcol Yoko Tending Brownie Jouni Orenius TSAU 27,59 4,64 -8,41 0 -8,41  
2 153 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW 28,62 4,47 -7,38 0 -7,38  
3 175 borcol Tykki Never Stop A Teddy Bear Minna Kirveskoski TAKUT 28,84 4,44 -7,16 0 -7,16 SERT-H
4 132 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 29,02 4,41 -6,98 0 -6,98  
5 124 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW 29,11 4,40 -6,89 0 -6,89  
6 165 auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA 29,23 4,38 -6,77 0 -6,77  
7 120 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 29,32 4,37 -6,68 0 -6,68  
8 146 beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen E-HKK 29,51 4,34 -6,49 0 -6,49  
9 183 belpat Luís Figo Nero Jouni Orenius TSAU 29,73 4,30 -6,27 0 -6,27  
10 181 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Päivi Männistö LEVEK 29,88 4,28 -6,12 0 -6,12  
11 139 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja TAMSK 30,01 4,26 -5,99 0 -5,99  
12 161 belpam Rela Tammikallion Destiny Seppo Savikko HAU 30,16 4,24 -5,84 0 -5,84  
13 185 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 30,25 4,23 -5,75 0 -5,75  
14 126 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU 31,20 4,10 -4,80 0 -4,80  
15 169 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 32,03 4,00 -3,97 0 -3,97  
16 127 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju A-KOT 32,08 3,99 -3,92 0 -3,92  
17 186 beauce Bady Alfa Sagittarius Bady Ado Ekaterina Patskevitch (RUS) 32,15 3,98 -3,85 0 -3,85  
18 162 belpag Lulu Glenhouse's Lucretia Tanja Hynninen WUOKS 34,11 3,75 -1,89 0 -1,89  
19 151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST 34,42 3,72 -1,58 0 -1,58  
20 179 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI 38,89 3,29 2,89 0 2,89  
21 138 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH 40,90 3,13 4,90 0 4,90  
22 123 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 27,96 4,58 -8,04 5 5  
23 152 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU 28,51 4,49 -7,49 5 5  
24 182 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 28,56 4,48 -7,44 5 5  
25 129 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 30,69 4,17 -5,31 5 5  
26 122 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 31,83 4,02 -4,17 5 5  
27 150 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT 35,82 3,57 -0,18 5 5  
28 157 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 30,43 4,21 -5,57 10 10  
29 145 borcol Onni Maccabee Happy Newyorker Santtu Stenberg TSAU 31,57 4,05 -4,43 10 10  
30 176 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 37,00 3,46 1,00 10 11,00  
31 121 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD 40,22 3,18 4,22 10 14,22  
32 119 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA 36,64 3,49 0,64 20 20,64  
33 170 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD 43,20 2,96 7,20 15 22,20  
  125 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  130 borcol Deco Piggyland's Athos Teemu Linna LAW         HYL  
  131 borcol Usva Peuhuliinan Usvatähti Keijo Pietilä A-KOT         HYL  
  133 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH         HYL  
  135 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA         HYL  
  136 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY         HYL  
  142 belpat Ninja Ninja Jouni Orenius TSAU         HYL  
  144 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  147 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  148 borcol Kosti Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  149 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  154 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS         HYL  
  155 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB         HYL  
  158 borcol Iiro Dombäcks Garm Anette Lindell HAU         HYL  
  159 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  160 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         HYL  
  163 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  164 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         HYL  
  167 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  168 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  172 belpag Hani Faunittaren Fullmoon Selene Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  173 pumi Tatu Fifikus Hiedelem Maria Nylander HI-HA         HYL  
  174 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST         HYL  
  177 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  178 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka ATD         HYL  
  180 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI         HYL  
  137 espves Romi Romi Del Alto Norte Päivi Ovaska LAU         POIS  
  143 borcol Noa Noa Jouni Orenius TSAU         POIS  
  156 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  166 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         POIS  
  171 airter Riemu Energetics Active Joy Eerika Pasanen HAU         POIS  
  185 borcol Ritva Strömsfors Ritva Anette Lindell TSAU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 14:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 45, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 34,95 4,18 -10,05 0 -10,05  
2 54 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 35,28 4,14 -9,72 0 -9,72  
3 23 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri-Mäki BAT 39,10 3,73 -5,90 0 -5,90 SERT-A
4 9 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 39,28 3,72 -5,72 0 -5,72  
5 26 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 40,24 3,63 -4,76 0 -4,76  
6 19 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 40,43 3,61 -4,57 0 -4,57 FC
7 29 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH 40,78 3,58 -4,22 0 -4,22  
8 53 x-rotu Napsi Menelmacar Napsik Jenna Hartikainen LAU 41,27 3,54 -3,73 0 -3,73 FC
9 51 shelam Senna Helskon Richter Tanja Hynninen WUOKS 41,45 3,52 -3,55 0 -3,55 FC
10 14 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 41,70 3,50 -3,30 0 -3,30 FC
11 5 mittel Nelli Satasen Karamelli Suvi Ravi KOIVU 42,18 3,46 -2,82 0 -2,82  
12 3 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST 42,21 3,46 -2,79 0 -2,79  
13 21 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD 42,72 3,42 -2,28 0 -2,28 FC
14 55 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 42,74 3,42 -2,26 0 -2,26  
15 4 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 43,66 3,34 -1,34 0 -1,34  
16 8 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 43,74 3,34 -1,26 0 -1,26  
17 44 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 44,08 3,31 -0,92 0 -0,92  
18 12 borter Iron Tirtär Ironmask Anna Silvan BAT 44,48 3,28 -0,52 0 -0,52  
19 62 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA 35,37 4,13 -9,63 5 5 FC
20 43 shelam Windy Ihmetassun Chizeta Fay Heidi Neuvonen MAH 37,71 3,87 -7,29 5 5 FC
21 33 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 39,19 3,72 -5,81 5 5  
22 39 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 39,66 3,68 -5,34 5 5  
23 58 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 40,83 3,58 -4,17 5 5  
24 56 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 42,74 3,42 -2,26 5 5  
25 16 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT 44,72 3,27 -0,28 5 5  
26 38 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Eloranta KKK 46,58 3,13 1,58 5 6,58  
27 50 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg HEILU 53,34 2,74 8,34 0 8,34  
28 28 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 49,71 2,94 4,71 5 9,71  
29 6 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 40,81 3,58 -4,19 10 10  
30 18 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY 53,32 2,74 8,32 5 13,32  
31 11 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT 48,64 3,00 3,64 10 13,64  
32 52 borter Hippu Demimoon Rosemary Anne Luoto HSKH 57,49 2,54 12,49 15 27,49  
  1 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST         HYL  
  7 kääpin Burton Tricky Player´s Burton Sanna Mäkelä RIIHI         HYL  
  13 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Alahelisten KOIVU         HYL  
  15 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  17 cavspa Ruu Ramsan Yolanda Ruth Hanna Löytynoja TAMSK         HYL FC
  20 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL FC
  22 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT         HYL FC
  24 x-rotu Hugo Hugo Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  30 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL FC
  37 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  40 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  46 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  48 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA         HYL  
  10 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD         POIS FC
  25 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         POIS  
  27 vlyter Elli Geroshine Cayenne Maiju Ojamies TAMSK         POIS FC
  31 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         POIS FC
  34 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         POIS  
  59 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 41, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT 34,18 4,27 -10,82 0 -10,82  
2 89 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU 34,88 4,19 -10,12 0 -10,12  
3 109 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino ATD 35,25 4,14 -9,75 0 -9,75  
4 113 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA 35,47 4,12 -9,53 0 -9,53  
5 102 shelam Moona Shezadun Shehrezad Jenna Caloander ATD 35,90 4,07 -9,10 0 -9,10  
6 86 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 36,31 4,02 -8,69 0 -8,69  
7 117 espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja JAU 36,54 4,00 -8,46 0 -8,46  
8 77 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU 37,37 3,91 -7,63 0 -7,63 FC
9 118 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 38,22 3,82 -6,78 0 -6,78  
10 83 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 38,51 3,79 -6,49 0 -6,49 FC
11 91 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU 39,07 3,74 -5,93 0 -5,93  
12 98 shelam Fil Felix Embe Blaze Ekaterina Patskevitch (RUS) 39,50 3,70 -5,50 0 -5,50 FC
13 93 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV 40,44 3,61 -4,56 0 -4,56 FC
14 84 kesvil Saimi Shirellan Rhapsody In Ra Aija Mehtälä AGRY 40,64 3,59 -4,36 0 -4,36  
15 90 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 41,00 3,56 -4,00 0 -4,00  
16 66 shelam Siru Akiliinan All In Sini Tarkiainen LÄGI 41,38 3,53 -3,62 0 -3,62  
17 78 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 44,13 3,31 -0,87 0 -0,87 FC
18 87 borter Pippin Tirtär Pippin Took Anna Silvan BAT 46,13 3,16 1,13 0 1,13  
19 80 pon Sipowicz Tuus Archie Bunker Tommi Raita-aho TAMSK 48,40 3,02 3,40 0 3,40 FC
20 88 shelam Samba Helskon Grace Annika Pihlajasaari KOTKA 35,65 4,09 -9,35 5 5 FC
21 103 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 38,75 3,77 -6,25 5 5  
22 70 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 38,81 3,76 -6,19 5 5  
23 100 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 42,31 3,45 -2,69 5 5  
24 76 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT 42,35 3,45 -2,65 5 5  
25 64 novnou Inca Redadict First Chance Mari Nummi I-HAH 43,01 3,39 -1,99 5 5  
26 82 shelam Ninni Sunsweet Linda Brava Hannele Salomaa HAU 44,16 3,31 -0,84 5 5  
27 101 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Hannele Salomaa HAU 45,54 3,21 0,54 5 5,54  
28 115 novnou Taika Hedera's She Bangs Katja Kinnari AST 46,87 3,12 1,87 5 6,87  
29 110 cocspa Tyyne Gold Point Flash Dance Ville Liukka HAU 44,85 3,26 -0,15 10 10  
30 69 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Maija-Kaisa Ojala PAGT 46,96 3,11 1,96 10 11,96 FC
31 81 shelam Sofi Agree Little Girl Heidi Neuvonen MAH 45,62 3,20 0,62 20 20,62 FC
  67 espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU         HYL  
  68 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Meri Alku HSKH         HYL  
  73 espves Aida Aljaima De Almudeyne Anna-Kaisa Leino ATD         HYL FC
  75 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Virve Pääläinen RIMA         HYL  
  97 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  104 shelam Bea Sheldream's Afroditebeauty Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  108 pyrpal Sissi Gavotte De La Vallee Du Mouton Jutta Salonen AGRY         HYL  
  114 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  116 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  79 espves Ansa Pevikan Sirius Emilia Rainetoja JAU         POIS  
  92 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  94 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI            
  95 kesvil Carlos Olymbinar´s Gordon Helena Keiski KSSK         POIS  
  105 kromfo Reetta Krumme Furche Veni-Vidi-Vici Tiia Vitikainen MAH         POIS FC
  107 kesvil Figaro Yellowmellow Die-hard Lisen Polat HAU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 16:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 56, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 33,27 4,39 -11,73 0 -11,73 FC
2 153 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW 34,09 4,28 -10,91 0 -10,91 FC
3 128 borcol Yoko Tending Brownie Jouni Orenius TSAU 34,59 4,22 -10,41 0 -10,41  
4 122 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 35,67 4,09 -9,33 0 -9,33 FC
5 183 belpat Luís Figo Nero Jouni Orenius TSAU 35,97 4,06 -9,03 0 -9,03  
6 146 beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen E-HKK 36,33 4,02 -8,67 0 -8,67 FC
7 145 borcol Onni Maccabee Happy Newyorker Santtu Stenberg TSAU 37,14 3,93 -7,86 0 -7,86  
8 167 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB 37,20 3,92 -7,80 0 -7,80  
9 182 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 37,55 3,89 -7,45 0 -7,45  
10 132 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 37,93 3,85 -7,07 0 -7,07 FC
11 126 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU 38,72 3,77 -6,28 0 -6,28  
12 186 beauce Bady Alfa Sagittarius Bady Ado Ekaterina Patskevitch (RUS) 39,20 3,72 -5,80 0 -5,80 FC
13 188 beauce Sini Punasukan Sinisiipi Teemu Sarjanen E-HKK 40,30 3,62 -4,70 0 -4,70  
14 162 belpag Lulu Glenhouse's Lucretia Tanja Hynninen WUOKS 41,85 3,49 -3,15 0 -3,15 FC
15 130 borcol Deco Piggyland's Athos Teemu Linna LAW 32,72 4,46 -12,28 5 5  
16 152 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU 34,24 4,26 -10,76 5 5  
17 139 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja TAMSK 34,92 4,18 -10,08 5 5 FC
18 154 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS 35,49 4,11 -9,51 5 5 FC
19 120 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 35,55 4,11 -9,45 5 5 FC
20 184 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 35,82 4,08 -9,18 5 5 FC
21 172 belpag Hani Faunittaren Fullmoon Selene Santtu Stenberg TSAU 36,44 4,01 -8,56 5 5 FC
22 123 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 37,14 3,93 -7,86 5 5  
23 169 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 37,68 3,88 -7,32 5 5 FC
24 159 auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT 37,82 3,86 -7,18 5 5  
25 135 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA 37,95 3,85 -7,05 5 5  
26 168 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 40,32 3,62 -4,68 5 5 FC
27 155 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB 43,44 3,36 -1,56 5 5  
28 178 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka ATD 43,91 3,33 -1,09 5 5  
29 163 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 46,38 3,15 1,38 5 6,38  
30 179 pitcol Rufus Snowpaw Ready Set Go Anna-Stina Wahlström TAMMI 46,45 3,14 1,45 5 6,45  
31 144 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 34,07 4,28 -10,93 10 10  
32 180 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI 37,24 3,92 -7,76 10 10  
33 174 borcol Jatta Kit Mikko Kielinen AST 39,28 3,72 -5,72 10 10  
34 176 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 40,07 3,64 -4,93 10 10  
35 187 belpat Nacho Nelson Niina-Liina Linna LAW 43,14 3,38 -1,86 10 10 FC
36 140 snauts Lulu Tacillan Lafayette Minna Saalanto HAU 47,68 3,06 2,68 10 12,68  
37 136 auspai Möykky Pyrzillac's Aragorn Riitta Nikkola AGRY 39,78 3,67 -5,22 15 15  
38 137 espves Romi Romi Del Alto Norte Päivi Ovaska LAU 50,87 2,87 5,87 15 20,87 FC
  119 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA         HYL  
  124 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  125 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL FC
  129 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  138 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH         HYL  
  141 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  142 belpat Ninja Ninja Jouni Orenius TSAU         HYL  
  147 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  148 borcol Kosti Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  149 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  150 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT         HYL  
  157 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL FC
  160 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         HYL  
  161 belpam Rela Tammikallion Destiny Seppo Savikko HAU         HYL FC
  164 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         HYL  
  170 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  175 borcol Tykki Never Stop A Teddy Bear Minna Kirveskoski TAKUT         HYL  
  185 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  131 borcol Usva Peuhuliinan Usvatähti Keijo Pietilä A-KOT         POIS  
  133 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen HSKH         POIS  
  143 borcol Noa Noa Jouni Orenius TSAU         POIS  
  156 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         POIS  
  166 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         POIS FC
  151 auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Katja Kinnari AST         POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa