Kilpailu 29.11.2009, paikka Helsinki, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 08:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 30, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Piski Smart Move Moonraker Laura Uuksulainen HAU 34,54 4,17 -7,46 0 -7,46  
2 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 35,76 4,03 -6,24 0 -6,24 SERT-A
3 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström HAU 37,39 3,85 -4,61 0 -4,61  
4 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 37,68 3,82 -4,32 0 -4,32  
5 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu LÄGI 37,99 3,79 -4,01 0 -4,01  
6 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen TUUKK 38,28 3,76 -3,72 0 -3,72  
7 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 40,23 3,58 -1,77 0 -1,77  
8 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD 40,25 3,58 -1,75 0 -1,75  
9 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH 41,27 3,49 -0,73 0 -0,73  
10 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 42,30 3,40 0,30 0 0,30  
11 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 44,08 3,27 2,08 0 2,08  
12 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen TAMSK 34,61 4,16 -7,39 5 5  
12 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU 34,61 4,16 -7,39 5 5  
14 schipp Hupi Fandal's Gruella Taneli Hakasalo JAU 35,30 4,08 -6,70 5 5  
15 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,93 4,01 -6,07 5 5  
16 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 36,96 3,90 -5,04 5 5  
17 shelam Iines Deliilan Black Inez Minni Salminoja JAU 37,38 3,85 -4,62 5 5  
18 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 38,72 3,72 -3,28 5 5  
19 shelam Vilperi Wärttinän Bruno Hanna Kaarnasalo ATD 39,10 3,68 -2,90 5 5  
20 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 39,12 3,68 -2,88 5 5  
21 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 42,22 3,41 0,22 5 5,22  
22 cavspa Muusa Kallioluodon Geisha Satu Turunen AGRY 45,58 3,16 3,58 5 8,58  
23 borter Peggy Foxforest Overdone Arto Hokkanen PIEKS 37,68 3,82 -4,32 10 10  
24 borter Pam Flagstones Texas Matti Lehtonen KOTKA 40,89 3,52 -1,11 10 10  
25 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 48,19 2,99 6,19 5 11,19  
26 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Camilla Bäckström HAU 48,23 2,99 6,23 10 16,23  
27 borter Iron Tirtär Ironmask Anna Silvan BAT 49,83 2,89 7,83 10 17,83  
28 vlyter Micie Vipervuoren Lily Snow White Freja Fagerholm AGRY 49,95 2,88 7,95 10 17,95  
29 jackru Rocky Jevil's Don't Worry Julia Holmström TAMMI 51,63 2,79 9,63 10 19,63  
  käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  x-rotu Mooses Mooses Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 39, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU 31,61 4,52 -9,39 0 -9,39 SERT-A
2 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK 32,54 4,39 -8,46 0 -8,46  
3 kromfo Urkki Tuutikki Nina Sundell KKK 32,86 4,35 -8,14 0 -8,14  
4 manter Viivi Kimblewick Vivian Joona Sumela PORSK 33,02 4,33 -7,98 0 -7,98  
5 espves Ella Bonachón Avellana Anne-Mari Tenhovalo KKK 34,16 4,19 -6,84 0 -6,84  
6 pyrpap Rimona Drole D´oiseau Cure-Pipe Sinikka Nordman LÄGI 35,28 4,05 -5,72 0 -5,72  
7 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH 40,98 3,49 -0,02 0 -0,02  
8 isllam Roni Tunturiketun Roni Kajsa Lampén JAU 42,45 3,37 1,45 0 1,45  
9 kromfo Jetti Jazzmo Castanet Tilda Kangas JANKK 31,67 4,51 -9,33 5 5  
10 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 33,44 4,28 -7,56 5 5  
11 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT 36,50 3,92 -4,50 5 5  
12 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 36,74 3,89 -4,26 5 5  
13 koohon Retu Black Amiikos Agilbert Assen Jan Dahl HANKO 36,98 3,87 -4,02 5 5  
14 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 38,22 3,74 -2,78 5 5  
15 kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel Jenni Björkskog HAU 39,83 3,59 -1,17 5 5  
16 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS 30,41 4,70 -10,59 10 10  
17 shelam Seri Kiamoran Black Cherie Anne Huusela HSKH 39,77 3,60 -1,23 10 10  
18 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 51,04 2,80 10,04 5 15,04  
19 shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA 42,92 3,33 1,92 20 21,92  
  shelam Tellu Marian Trollformel Merja Rajala TUUKK         HYL  
  parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  shelam Jami Yazina's Domino Dandy Tuija Parviainen PORSK         HYL  
  cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  kromfo Frank Tornado Nina Sundell KKK         HYL  
  shelam Hilma Pihlajapirtin Harmione Terhi Sandström KOTKA         HYL  
  x-rotu Uni Uni Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         HYL  
  kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi Kaisa Eskola JAU         HYL  
  kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Raakel Räsänen KOTKA         HYL  
  stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU         HYL  
  kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HYVSK         HYL  
  irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH         HYL  
  borter Pippin Tirtär Pippin Took Anna Silvan BAT         POIS  
  koohon Aida Cavalriina's Sandra Sinatra Nora Mattsson TAMSK         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 52, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Grim Kvarkin Galadriel Anja Lehtiö LAW 32,01 5,16 -13,99 0 -13,99  
2 borcol Brandy Brandy Timo Liuhto HAU 32,36 5,10 -13,64 0 -13,64  
3 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS 33,55 4,92 -12,45 0 -12,45  
4 borcol Uuno Tending Gadfly Kari Väisänen JAU 35,77 4,61 -10,23 0 -10,23 SERT-A
5 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 35,93 4,59 -10,07 0 -10,07  
6 auskel Boogie Kengurukolon Boogie Princess Jan Dahl HANKO 36,62 4,51 -9,38 0 -9,38  
7 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB 39,09 4,22 -6,91 0 -6,91  
8 silnou Demo Moonstruck The True Pilvi Inkinen HSKH 39,80 4,15 -6,20 0 -6,20  
9 novnou Vili Fireheart Ice Cream Dream Merja Penttinen PORSK 40,86 4,04 -5,14 0 -5,14  
10 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH 41,05 4,02 -4,95 0 -4,95  
11 schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU 41,17 4,01 -4,83 0 -4,83  
12 irlter Kerttu Fardarrigh Trick Or Treat Kati Tarkiainen AST 42,26 3,90 -3,74 0 -3,74  
13 parcol Tinky Partalampi Antigone Pia Björklund KKK 46,63 3,54 0,63 0 0,63  
14 engset Lissu Kahenkoon Jet Flight Minna Vahlström HSKH 47,93 3,44 1,93 0 1,93  
15 borcol Aina Tending Enigma Esa Muotka HAU 35,29 4,68 -10,71 5 5  
16 belpat Jaki Macnillian Musse Pigg Susanna Stark PORSK 36,23 4,55 -9,77 5 5  
17 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Outi Lehvä HAU 36,63 4,51 -9,37 5 5  
18 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa OKK 36,74 4,49 -9,26 5 5  
19 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 41,13 4,01 -4,87 5 5  
20 slapko Uula Barffas Gar´ret Anna-Leena Väätänen HAU 41,93 3,93 -4,07 5 5  
21 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 37,82 4,36 -8,18 10 10  
22 belpam Lora Kutinan Kutinpiti Heli Nuorivuori KOTKA 38,25 4,31 -7,75 10 10  
23 novnou Merri Lauvstuas Wildfox Be Merry Timo Eskola KKK 38,34 4,30 -7,66 10 10  
24 belpag Marlo Marlo Iš Miško Tankmés Liisa Sarjanen KKK 39,18 4,21 -6,82 10 10  
25 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 41,09 4,02 -4,91 10 10  
26 x-rotu Kimu Kimu Tero Liljeblom JAU 35,59 4,64 -10,41 20 20  
27 auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA 40,87 4,04 -5,13 20 20  
  belpam Anni Concorde Miia Strömberg ATD         HYL  
  belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA         HYL  
  borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  isovil Pele Martina´s Touch Of Love Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  
  borcol Possu Eyewitness Fly Girl Anne Savioja HAU         HYL  
  belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD         HYL  
  auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  kromfo Repa Krumme Furche Vip Jukka Vahvaselkä MAH         HYL  
  auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  pinser Ida Of Leijliden Frida Pilvi Lehtonen ATD         HYL  
  mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  lappor Hiisi Nequam Hertta Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  borcol Punssi Cinzano Tuulia Liuhto HAU         HYL  
  auspai Maggie Bordetella's Moonshine Maggie Anne Mäki ATD         HYL  
  auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita Sari Kariluoto ATD         HYL  
  lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK         HYL  
  irlter Nelli Quiet Riot Xanthan Markku Laurén HSKH         HYL  
  borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KSSK         HYL  
  silnou Noppa Dantaran Black Sabbath Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  borcol Nelson Nelson Jukka Henriksén HAU         POIS  
  pitcol Dinah Misty Island Joy N`sorrow Rea Räsänen HSKH         POIS  
  parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         POIS  
  borcol Rika Tending Eagle-Eyed Anne Tammiksalu (EST)         POIS  
  auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         POIS  
  walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  belpat Haiku Kuunsirpin Optical Trick Ronja Lumioksa HSKH         POIS  
  borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU            

B hyppyrata, mini 3, kello 09:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 43, ihanneaika 36 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 schipp Hupi Fandal's Gruella Taneli Hakasalo JAU 30,79 4,26 -5,21 0 -5,21  
2 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 31,02 4,22 -4,98 0 -4,98 SERT-H
3 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen TAMSK 31,96 4,10 -4,04 0 -4,04  
4 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu LÄGI 32,11 4,08 -3,89 0 -3,89  
5 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 32,46 4,04 -3,54 0 -3,54  
6 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 32,58 4,02 -3,42 0 -3,42  
7 borter Pam Flagstones Texas Matti Lehtonen KOTKA 33,22 3,94 -2,78 0 -2,78  
8 shelam Däfi Snowglow’s Dance With Me Sari Lakkonen ATD 34,46 3,80 -1,54 0 -1,54  
9 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 34,63 3,78 -1,37 0 -1,37  
10 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen TUUKK 35,10 3,73 -0,90 0 -0,90  
11 shelam Vilperi Wärttinän Bruno Hanna Kaarnasalo ATD 35,14 3,73 -0,86 0 -0,86  
12 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 35,76 3,66 -0,24 0 -0,24  
13 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 36,35 3,60 0,35 0 0,35  
14 käävil Holly Sarahill Strawberry Blond Minna Kurttila HSKH 36,44 3,60 0,44 0 0,44  
15 borter Juju Agilmon Juwella Outi Svärd ATD 36,73 3,57 0,73 0 0,73  
15 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 36,73 3,57 0,73 0 0,73  
17 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 36,92 3,55 0,92 0 0,92  
18 borter Hani Agilmon Hainan Sarah Savolainen HSKH 38,19 3,43 2,19 0 2,19  
19 cavspa Muusa Kallioluodon Geisha Satu Turunen AGRY 39,75 3,30 3,75 0 3,75  
20 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 40,72 3,22 4,72 0 4,72  
21 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 31,54 4,15 -4,46 5 5  
22 borter Tuuma Heathberry’s Access Denied Pekka Tuomi BAT 32,46 4,04 -3,54 5 5  
23 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Camilla Bäckström HAU 32,79 3,99 -3,21 5 5  
24 jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU 33,86 3,87 -2,14 5 5  
25 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström HAU 35,60 3,68 -0,40 5 5  
26 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 36,82 3,56 0,82 5 5,82  
27 borter Niki Foxforest Sputnik Arto Hokkanen PIEKS 37,79 3,47 1,79 5 6,79  
28 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,33 3,71 -0,67 10 10  
29 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 41,01 3,19 5,01 5 10,01  
30 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT 41,59 3,15 5,59 10 15,59  
31 jackru Rocky Jevil's Don't Worry Julia Holmström TAMMI 44,93 2,92 8,93 10 18,93  
32 vlyter Micie Vipervuoren Lily Snow White Freja Fagerholm AGRY 45,85 2,86 9,85 10 19,85  
  käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA         HYL  
  borter Peggy Foxforest Overdone Arto Hokkanen PIEKS         HYL  
  borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  amecoc Stella Goloworez Risky Business Marjo Saares PORSK         HYL  
  kääsna Peppi Argentonero Bella Stella Heli Nikander HI-HA         HYL  
  borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  shelam Iines Deliilan Black Inez Minni Salminoja JAU         HYL  
  borter Iron Tirtär Ironmask Anna Silvan BAT         HYL  
  shelam Piski Smart Move Moonraker Laura Uuksulainen HAU         HYL  
  borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         POIS  
  x-rotu Mooses Mooses Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 46, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi Kaisa Eskola JAU 29,70 4,61 -9,30 0 -9,30  
2 shelam Hilma Pihlajapirtin Harmione Terhi Sandström KOTKA 31,60 4,34 -7,40 0 -7,40 SERT-H
3 espves Bono Zorrazo Quijote Jade Erkko ATD 32,13 4,26 -6,87 0 -6,87  
4 kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel Jenni Björkskog HAU 35,45 3,87 -3,55 0 -3,55  
5 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT 36,44 3,76 -2,56 0 -2,56  
6 koohon Retu Black Amiikos Agilbert Assen Jan Dahl HANKO 37,81 3,62 -1,19 0 -1,19  
7 borter Pippin Tirtär Pippin Took Anna Silvan BAT 40,21 3,41 1,21 0 1,21  
8 isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU 41,46 3,30 2,46 0 2,46  
9 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 41,96 3,27 2,96 0 2,96  
10 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH 43,37 3,16 4,37 0 4,37  
11 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU 32,98 4,15 -6,02 5 5  
12 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 33,42 4,10 -5,58 5 5  
13 espves Dino Zorrazo Juan Grande Jade Erkko ATD 35,85 3,82 -3,15 5 5  
14 shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA 36,98 3,70 -2,02 5 5  
15 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 37,23 3,68 -1,77 5 5  
16 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 33,97 4,03 -5,03 10 10  
17 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 36,48 3,76 -2,52 10 10  
18 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH 44,65 3,07 5,65 10 15,65  
19 shelam Seri Kiamoran Black Cherie Anne Huusela HSKH 45,41 3,02 6,41 10 16,41  
20 shelam Tellu Marian Trollformel Merja Rajala TUUKK 40,92 3,35 1,92 15 16,92  
21 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU 39,15 3,50 0,15 20 20,15  
22 espves Ella Bonachón Avellana Anne-Mari Tenhovalo KKK 44,94 3,05 5,94 15 20,94  
23 kkette Ärri Toyriver's White Dawn Matti Lehtonen KOTKA 60,75 2,26 21,75 10 31,75  
  parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS         HYL  
  isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  shelam Jami Yazina's Domino Dandy Tuija Parviainen PORSK         HYL  
  espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU         HYL  
  cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  beagle Teuvo Daragoj Mercury Sonja Hyväri JAU         HYL  
  novnou Inca Redadict First Chance Mari Nummi I-HAH         HYL  
  kromfo Frank Tornado Nina Sundell KKK         HYL  
  x-rotu Uni Uni Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         HYL  
  manter Viivi Kimblewick Vivian Joona Sumela PORSK         HYL  
  kromfo Jetti Jazzmo Castanet Tilda Kangas JANKK         HYL  
  kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  pyrpap Rimona Drole D´oiseau Cure-Pipe Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Raakel Räsänen KOTKA         HYL  
  slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK         HYL  
  stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  kromfo Urkki Tuutikki Nina Sundell KKK         HYL  
  stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  isllam Roni Tunturiketun Roni Tero LampénLiljeblom JAU         HYL  
  kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HYVSK         HYL  
  irlter Indy Quiet Riot Boomtown Rat Markku Laurén HSKH         HYL  
  koohon Aida Cavalriina's Sandra Sinatra Nora Mattsson TAMSK         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 57, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Pray Öbetet´s Dusk Anja Lehtiö LAW 31,95 4,70 -8,05 0 -8,05 SERT-H
2 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU 32,86 4,57 -7,14 0 -7,14  
3 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS 32,94 4,55 -7,06 0 -7,06  
4 borcol Uuno Tending Gadfly Kari Väisänen JAU 32,98 4,55 -7,02 0 -7,02  
5 belpat Jaki Macnillian Musse Pigg Susanna Stark PORSK 34,70 4,32 -5,30 0 -5,30  
6 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 34,78 4,31 -5,22 0 -5,22  
7 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 35,17 4,26 -4,83 0 -4,83  
8 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 36,93 4,06 -3,07 0 -3,07  
9 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 37,54 4,00 -2,46 0 -2,46  
10 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 37,93 3,95 -2,07 0 -2,07  
11 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita Sari Kariluoto ATD 38,74 3,87 -1,26 0 -1,26  
12 irlter Nelli Quiet Riot Xanthan Markku Laurén HSKH 39,56 3,79 -0,44 0 -0,44  
13 pitcol Dinah Misty Island Joy N`sorrow Rea Räsänen HSKH 40,58 3,70 0,58 0 0,58  
14 lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK 43,90 3,42 3,90 0 3,90  
15 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA 33,12 4,53 -6,88 5 5  
16 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH 37,25 4,03 -2,75 5 5  
17 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA 37,65 3,98 -2,35 5 5  
18 lappor Hiisi Nequam Hertta Petteri Väinänen LÄGI 39,90 3,76 -0,10 5 5  
19 belpam Lora Kutinan Kutinpiti Heli Nuorivuori KOTKA 40,03 3,75 0,03 10 10,03  
20 isovil Pele Martina´s Touch Of Love Nina Nerg-Toivola KANAV 40,66 3,69 0,66 10 10,66  
21 pinser Ida Of Leijliden Frida Pilvi Lehtonen ATD 45,74 3,28 5,74 5 10,74  
22 auspai Maggie Bordetella's Moonshine Maggie Anne Mäki ATD 49,16 3,05 9,16 5 14,16  
23 engset Lissu Kahenkoon Jet Flight Minna Vahlström HSKH 50,21 2,99 10,21 5 15,21  
24 borcol Possu Eyewitness Fly Girl Anne Savioja HAU 39,63 3,79 -0,37 20 20  
  belpam Anni Concorde Miia Strömberg ATD         HYL  
  borcol Brandy Brandy Timo Liuhto HAU         HYL  
  slapko Uula Barffas Gar´ret Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  auskel Boogie Kengurukolon Boogie Princess Jan Dahl HANKO         HYL  
  borcol Grim Kvarkin Galadriel Anja Lehtiö LAW         HYL  
  schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA         HYL  
  belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD         HYL  
  auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  pitcol Pablo Zinnia's Delfino Feroce Anne-Maaret Heikkinen HSKH         HYL  
  belpag Marlo Marlo Iš Miško Tankmés Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  x-rotu Kimu Kimu Tero Liljeblom JAU         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  borcol Sitku Eyewitness Private Eye Outi Lehvä HAU         HYL  
  kromfo Repa Krumme Furche Vip Jukka Vahvaselkä MAH         HYL  
  mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  borcol Aina Tending Enigma Esa Muotka HAU         HYL  
  borcol Punssi Cinzano Tuulia Liuhto HAU         HYL  
  auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB         HYL  
  irlter Kerttu Fardarrigh Trick Or Treat Kati Tarkiainen AST         HYL  
  novnou Merri Lauvstuas Wildfox Be Merry Timo Eskola KKK         HYL  
  silnou Demo Moonstruck The True Pilvi Inkinen HSKH         HYL  
  novnou Vili Fireheart Ice Cream Dream Merja Penttinen PORSK         HYL  
  x-rotu Aiko Aiko Kajsa Lampen JAU         HYL  
  borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KSSK         HYL  
  borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         HYL  
  auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa OKK         HYL  
  silnou Noppa Dantaran Black Sabbath Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  borcol Nelson Nelson Jukka Henriksén HAU         POIS  
  parcol Tinky Partalampi Antigone Pia Björklund KKK         POIS  
  parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         POIS  
  borcol Rika Tending Eagle-Eyed Anne Tammiksalu (EST)         POIS  
  auskel Fiko Kelmi Aina Ajoissa Tarja Ruokolainen BAT         POIS  
  walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  belpat Haiku Kuunsirpin Optical Trick Ronja Lumioksa HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 39, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Tuuma Heathberry’s Access Denied Pekka Tuomi BAT 36,23 4,17 -6,77 0 -6,77 SERT-A
2 shelam Piski Smart Move Moonraker Laura Uuksulainen HAU 36,31 4,16 -6,69 0 -6,69  
3 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 38,41 3,93 -4,59 0 -4,59  
4 käävil Remo Apolet Impressio Susanna Heinonen KOTKA 38,43 3,93 -4,57 0 -4,57  
5 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 38,49 3,92 -4,51 0 -4,51  
6 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström HAU 39,37 3,84 -3,63 0 -3,63  
7 shelam Däfi Snowglow’s Dance With Me Sari Lakkonen ATD 39,93 3,78 -3,07 0 -3,07  
8 käävil Holly Sarahill Strawberry Blond Minna Kurttila HSKH 40,72 3,71 -2,28 0 -2,28  
9 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 42,30 3,57 -0,70 0 -0,70  
10 amecoc Stella Goloworez Risky Business Marjo Saares PORSK 42,51 3,55 -0,49 0 -0,49  
11 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen BAT 43,77 3,45 0,77 0 0,77  
12 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 44,26 3,41 1,26 0 1,26  
13 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH 46,03 3,28 3,03 0 3,03  
14 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 39,29 3,84 -3,71 5 5  
15 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 41,49 3,64 -1,51 5 5  
16 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 42,72 3,54 -0,28 5 5  
17 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Camilla Bäckström HAU 43,04 3,51 0,04 5 5,04  
18 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 43,05 3,51 0,05 5 5,05  
19 shelam Vilperi Wärttinän Bruno Hanna Kaarnasalo ATD 43,89 3,44 0,89 5 5,89  
20 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 46,26 3,26 3,26 5 8,26  
21 borter Hani Agilmon Hainan Sarah Savolainen HSKH 42,05 3,59 -0,95 10 10  
22 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen TAMSK 37,94 3,98 -5,06 15 15  
23 jackru Rocky Jevil's Don't Worry Julia Holmström TAMMI 53,47 2,82 10,47 5 15,47  
24 vlyter Micie Vipervuoren Lily Snow White Freja Fagerholm AGRY 50,99 2,96 7,99 10 17,99  
25 borter Niki Foxforest Sputnik Arto Hokkanen PIEKS 38,86 3,89 -4,14 20 20  
26 borter Iron Tirtär Ironmask Anna Silvan BAT 61,94 2,44 18,94 15 33,94  
  borter Peggy Foxforest Overdone Arto Hokkanen PIEKS         HYL  
  cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen TUUKK         HYL  
  jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  kääsna Peppi Argentonero Bella Stella Heli Nikander HI-HA         HYL  
  borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  borter Pam Flagstones Texas Matti Lehtonen KOTKA         HYL  
  cavspa Muusa Kallioluodon Geisha Satu Turunen AGRY         HYL  
  jackru Tarmo Kotipihan Tarmo Tomera Kiti Palviainen JAU         HYL  
  schipp Hupi Fandal's Gruella Taneli Hakasalo JAU         HYL  
  parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu LÄGI         HYL  
  shelam Iines Deliilan Black Inez Minni Salminoja JAU         HYL  
  borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         POIS  
  x-rotu Mooses Mooses Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 36, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU 35,75 4,22 -7,25 0 -7,25  
2 shelam Hilma Pihlajapirtin Harmione Terhi Sandström KOTKA 37,37 4,04 -5,63 0 -5,63  
3 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH 39,16 3,86 -3,84 0 -3,84  
4 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 45,09 3,35 2,09 0 2,09  
5 kesvil Stella Doctor's Special Avec Fantasie Raakel Räsänen KOTKA 46,46 3,25 3,46 0 3,46  
6 kromfo Frank Tornado Nina Sundell KKK 36,07 4,19 -6,93 5 5  
7 shelam Merri Meu Amor's Dulcet Duet Heini Lehtonen HAU 36,58 4,13 -6,42 5 5  
8 espves Ella Bonachón Avellana Anne-Mari Tenhovalo KKK 39,58 3,82 -3,42 5 5  
9 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 40,66 3,71 -2,34 5 5  
10 novnou Inca Redadict First Chance Mari Nummi I-HAH 40,89 3,69 -2,11 5 5  
11 beagle Teuvo Daragoj Mercury Sonja Hyväri JAU 43,02 3,51 0,02 5 5,02  
12 isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU 49,07 3,08 6,07 0 6,07  
13 kesvil Nekku Miranja`s Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 44,80 3,37 1,80 5 6,80  
14 borter Pippin Tirtär Pippin Took Anna Silvan BAT 44,86 3,37 1,86 5 6,86  
15 isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU 51,49 2,93 8,49 0 8,49  
16 shelam Seri Kiamoran Black Cherie Anne Huusela HSKH 46,69 3,23 3,69 5 8,69  
17 shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA 43,77 3,45 0,77 10 10,77  
18 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Tiina Kovalainen BAT 40,05 3,77 -2,95 15 15  
19 shelam Tellu Marian Trollformel Merja Rajala TUUKK 47,05 3,21 4,05 15 19,05  
  parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS         HYL  
  mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU         HYL  
  cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  kkette Nekku Qway's Friend Apfelstrudel Jenni Björkskog HAU         HYL  
  x-rotu Uni Uni Terhi Tuohimetsä-V LÄGI         HYL  
  kromfo Ralli Amorina Von Villa Mondi Kaisa Eskola JAU         HYL  
  manter Viivi Kimblewick Vivian Joona Sumela PORSK         HYL  
  mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK         HYL  
  stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HYVSK         HYL  
  koohon Aida Cavalriina's Sandra Sinatra Nora Mattsson TAMSK         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 17:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 42, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Punssi Cinzano Tuulia Liuhto HAU 38,51 4,39 -10,49 0 -10,49  
2 borcol Mari Tending Blue Bravura Harri Sepponen PIEKS 39,49 4,28 -9,51 0 -9,51  
3 lappor Hiisi Nequam Hertta Petteri Väinänen LÄGI 43,01 3,93 -5,99 0 -5,99 SERT-A
4 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari CITYB 45,27 3,73 -3,73 0 -3,73  
5 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH 45,73 3,70 -3,27 0 -3,27  
6 schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU 45,99 3,67 -3,01 0 -3,01  
7 borcol Brandy Brandy Timo Liuhto HAU 36,12 4,68 -12,88 5 5  
8 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU 37,48 4,51 -11,52 5 5  
9 borcol Aina Tending Enigma Esa Muotka HAU 38,67 4,37 -10,33 5 5  
10 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen HI-HA 39,97 4,23 -9,03 5 5  
11 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Outi Lehvä HAU 41,73 4,05 -7,27 5 5  
12 auspai Taarna Crofter Holding's Pequenita Pepita Sari Kariluoto ATD 46,11 3,66 -2,89 5 5  
13 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 49,75 3,40 0,75 5 5,75  
14 pitcol Dinah Misty Island Joy N`sorrow Rea Räsänen HSKH 49,95 3,38 0,95 5 5,95  
15 belpag Marlo Marlo Iš Miško Tankmés Liisa Sarjanen KKK 50,43 3,35 1,43 5 6,43  
16 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA 43,14 3,92 -5,86 10 10  
17 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka ATD 43,24 3,91 -5,76 10 10  
18 pitcol Pablo Zinnia's Delfino Feroce Anne-Maaret Heikkinen HSKH 55,76 3,03 6,76 5 11,76  
19 lappor Verne Vuosttas Gotka Reetta Haataja TUUKK 56,13 3,01 7,13 5 12,13  
20 irlter Nelli Quiet Riot Xanthan Markku Laurén HSKH 51,90 3,26 2,90 10 12,90  
21 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 52,66 3,21 3,66 10 13,66  
22 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 39,98 4,23 -9,02 15 15  
23 kromfo Repa Krumme Furche Vip Jukka Vahvaselkä MAH 40,66 4,16 -8,34 15 15  
24 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 42,94 3,94 -6,06 15 15  
25 auspai Maggie Bordetella's Moonshine Maggie Anne Mäki ATD 52,07 3,25 3,07 15 18,07  
26 auskel Lusmu Musnat Bagheera Erja Nimander KOTKA 45,64 3,70 -3,36 20 20  
27 novnou Merri Lauvstuas Wildfox Be Merry Timo Eskola KKK 50,32 3,36 1,32 20 21,32  
  belpam Anni Concorde Miia Strömberg ATD         HYL  
  slapko Uula Barffas Gar´ret Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  borcol Possu Eyewitness Fly Girl Anne Savioja HAU         HYL  
  belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  belpam Lora Kutinan Kutinpiti Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  silnou Demo Moonstruck The True Pilvi Inkinen HSKH         HYL  
  borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KSSK         HYL  
  borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa OKK         HYL  
  silnou Noppa Dantaran Black Sabbath Sanna Ristikartano I-HAH         POIS  
  borcol Nelson Nelson Jukka Henriksén HAU         POIS  
  isovil Pele Martina´s Touch Of Love Nina Nerg-Toivola KANAV         POIS  
  belpat Jaki Macnillian Musse Pigg Susanna Stark PORSK         POIS  
  parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         POIS  
  borcol Rika Tending Eagle-Eyed Anne Tammiksalu (EST)         POIS  
  borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS